Bijlage L. 6 lieden Kerkziek en Rietberg bleven ook dit jaar nog onder de wapenen. In de vacature van adjunct-boekhouder werd nog niet voorzien en bleef de le klerk Terpstra met de waarneming belast, terwijl door tijdelijke hulp in de werkzaamheden van den lsten klerk werd voorzien. Bij besluit van den Raad d.d. 8 Maart 1915 No. 90 werden Burgemeester en Wethouders gemachtigd aan den opzichter Wolters, te rekenen van 1 Augustus 1914, onder zekere voorwaarden eene gratificatie te verleenen van f 20,— per maand, wegens de waarneming van de werkzaamheden van den hoofdopzichter. Bij besluit van den Raad d.d. 13 December 1915 No. 429 werd bepaald, dat aan de vaste ambtenaren der gemeente, wier pensioensgrondslag, of, zoo zij meer dan ééne gemeentelijke betrekking bekleeden, de som van wier pensioensgrondslagen en de tijdelijke of losse ambtenaren, wier belooning per jaar gerekend, lager is dan f 800,—, indien hunne gemeentelijke betrekking hunne hoofdbetrekking en hunne gemeentelijke wedde de hoofdbron hunner inkomsten is, met ingang van 1 November 1915 tot ultimo Maart 1916 een toeslag op hunne wedde zal worden toegekend van f 1,— per week voorzooverre zij gehuwd of uit anderen hoofde hoofd van een gezin zijn en geene kinderen, geboren na den 1 November 1901 te hunnen laste hebben en, zoo dit laatste wel het geval is, een toe slag van f 1,— per week verhoogd met 20 ets. voor één kind en met 15 ets. voor ieder volgend kind, geboren na 1 November 1901, dat zij ten hunnen laste hebben. Onder kinderen worden in dit besluit Bijlage L. 7 verstaan wettige kinderenonder pensioensgrondslag wordt verstaan de pensioensgrondslag zooals die over eenkomstig de Pensioenwet voor de Gemeenteambte naren 1913 door den Minister van Financiën is vast gesteld of, bij gebreke van zoodanige vaststelling, door het betrokken gezag voorloopig is geregeld; onder week wordt verstaan de kalenderweek onder ambte naren zijn begrepen beambten, bedienden en werklieden. Op 31 December 1915 bestond het vaste personeel uit

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 171