24 2. de woning aan het Oude Wand No. 20, verhuurd voor f 300,aan H. Woudstra, 3. het gebouw voor woning en koffiehuis en de beide stallen bij de Veemarkt, verhuurd tot 1 Mei 1916 voor f 1175,— per jaar aan Q. J. Klaasen, 4. de woning stallen en schuur op het erve „den Brink", verpacht tot 22 Februari 1921 aan G. te Winkel voor f 400,— per jaar, 5. de voormalige Latijnsche school, bestaande uit: a. den kelder verhuurd voor f 84,— per jaar aan de firma J. J. Mispelblom Beijer en Zoon, b. de landbouw-winterschool met conciërgewoning, kosteloos aan het Rijk in gebruik afgestaan, c. het bureau en laboratorium van den Provincialen Zuivelconsulent, verhuurd aan de Provincie voor f 200,per jaar, d. de openbare leeszaal en bibliotheek, kosteloos afgestaan aan de Commissie voor de openbare leeszaal, en de Volksbibliotheek tot Nut van het Algemeen, 6. het gebouw op den hoek der Waterstraat en Ver lengde Kuiperstraat, met conciërgewoning, aan het Rijk verhuurd voor verschillende belastingkantoren voor f 2250,per jaar, 7. het gebouw in den Geweldigershoek, des winters kosteloos in gebruik bij de Commissie voor de kindervoeding, 8. het gebouw aan het Kerkhof, beneden verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep 25 voor de Ongevallenwet, voor f 400,per jaar, 9. de kazerne „Burgerweeshuis" aan het Rijkenhage, thans onverhuurd, 10. de overdekte longeerplaats op de Veemarkt, in gebruik gegeven aan de Provinciale Regelings commissie voor de Paardenfokkerij in Gelderland, voor f 50,— voor elke keuring, 11. het huis aan de Pelikaanstraat, verhuurd tot 30 April 1918 aan G. Wuijster voor f 375,—per jaar, 12. de bergplaats aan het Hoogestraatje, verhuurd voor f 2,75 per maand aan de IJsselcentrale, 13. de bad- en zweminrichting in den IJssel, 14. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Ottosingel. Het voormalig „Burgerweeshuis" is nog steeds ten gevolge der mobilisatie in gebruik tot tijdelijke huis vesting van militairen. Aan den Kapitein Detachementscommandant van de Landweer werd bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 10 September 1915, afd. A/Z, No. 3008 tijdelijk in gebruik gegeven de vertrekken vroeger in gebruik bij de wacht. De op de begrooting voor komende herstelling aan goten, enz. kon tengevolge van het tijdelijk gebruik, dat van het gebouw wordt gemaakt, bezwaarlijk worden uitgevoerd; het ligt in de bedoeling deze zoo mogelijk in 1916 uit te voeren. De overdekte Iongeerplaats werd slechts eenmaal gebruikt voor het houden van een paardenkeuring, als omschreven in punt 10 hiervoren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 15