Bijlage D. 16 2 mannelijke zijn tengevolge der mobilisatie onder de wapenen; één van hen zal later plaatsing op een kantoor zoeken, de andere op eene cultuur onderneming in Indië. Van de drie niet geslaagde Candidaten vervult er één zijne militaire plichten; de tweede is geslaagd voor het toelatingsexamen tot de Koninklijke Militaire Akademie te Breda (artillerie hier te lande) en de derde is tot de school teruggekeerd. Onder leiding van den leeraar in Plant en Dierkunde Dr. PM. Keer werden eenige kleine botanische excursies gehouden. Verorde- De verordeningen bleven ongewijzigd; het ningen. voorstel der Commissie om de regeling van de bezoldiging der leeraren op nieuw in overeenstemming te brengen met die, gel dende voor de Rijks hoogere burgerscholen, kwam tengevolge der buitengewone tijds omstandigheden niet in behandeling. Programma. Gedurende het schooljaar 1915—1916 werd het onderwijs in Werktuigkunde wederom gegeven door den Heer Ch. C. Dagnelie en door den directeur, respectievelijk in de vierde en de vijfde klasse. Met het oog op de afwezigheid der Heeren H. F. C. Bos en G. J. Stieber moest eene tijdelijke regeling van hunne lessen worden getroffen. Tot het einde van het schooljaar werden Bijlage D. 17 de Stelkundelessen gegeven in de klassen I en II door Mej. F. D. BRUINS, in klasse lila door den Heer Ch. C. DAGNELIE, in de klassen lllö, IV en V door den directeur en de Aardrijkskundelessen in alle klassen door den heer M. L. POLAK. In het nieuwe schooljaar werden de Stel kundelessen gegeven in de klassen I, II en III door den Heer P. FEENSTRA Kuiper, in de klassen IV en V door den directeur, terwijl het onderwijs in Aardrijkskunde tot 16 December heeft stilgestaan. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats; de leeraarskamer werd gedeeltelijk opnieuw behangen; in de directeurskamer werd een nieuwe boekenkast ten dienste van de bibliotheek, in het leslokaal voor Schei kunde een nieuwe kast voor glaswerk be nevens een rek voor Chemicaliën geplaatst. Vloeren en verfwerk in tal van lokalen eischen dringend verbetering. Het straat rumoer in de Waterstraat blijft nog steeds hinder veroorzaken. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd uitge breid voor: Scheikunde met: 1 toestel voor de analyse van lucht. 1 verbrandingsoven. 1 toestel voor de electro lyse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 127