Bijlage D. 14 Van gemeentewege werden de leermiddelen geheel of gedeeltelijk verstrekt aan 5 leer lingen der eerste en aan 4 leerlingen der tweede categorie. Vrijstelling van het onderwijs in gymnastiek werd verleend aan 1 vrouwelijke en 12 mannelijke buitenleerlingen en aan 9 manne lijke leerlingen op geneeskundige verklaring. Het gymnastiekonderwijs aan de manne lijke leerlingen der eerste, vierde en vijfde klasse wordt tusschen de gewone lessen ge geven; de vrouwelijke leerlingen worden voor dit onderwijs in twee afdeelingen verdeeld. Alle leerlingen der vijfde klasse, met in begrip van den gemobiliseerden leerling, namen deel aan het eindexamen. Van hen slaagden 14 mannelijke en 3 vrouwelijke Candidaten, terwijl 3 mannelijke leerlingen werden afgewezen. De namen der geslaagden (in alphabetische volgorde) zijn: Cecilia Altena, Mathilda a. van Balen, F. W. Conrad, M. van Engel, A. J. Gerritsen, J. H. Gravestein, WlLHELMINA D. DE GROOT, J. W. DE GROOTE, H. W. J. Jut, K. J. G. KOBES. 15 D. M. Levy, H. Meijer, C. F. Petit dit de la Roche, M. J. N. SCHUURSMA, H. Ubbens, J. Wigman, J. L. WILLINCK. De voorloopige bestemming der geslaag den is: 1 vrouwelijke is geplaatst op een handels kantoor te Zutphen, 1 op een redactiebu reau, 1 als volontair op eene gemeentesecretarie, 3 mannelijke zijn geplaatst op een handels kantoor (waarvan 2 bij de Twentsche Bank), 2 studeeren voor ingenieur. studeert voor apotheker, veearts. arts. cand. notaris. bezoekt de Handels hooge- school te Rotterdam. is geplaatst als adspirant tech nisch ambtenaar bij de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. heeft nog geen beslissing ge nomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 126