Bijlage C. 6 Onderwijs. Buiten den rooster der lessen werden aan den gemobiliseerden leerling der 6e klasse, toen deze in Februari en Maart alhier in garnizoen was, avondlessen gegeven in Oude talen, Geschiedenis en Wiskunde door de leeraren, die in deze vakken in de 6e klasse onderwijs gaven. Deze cursus, kort van duur, werd bovendien telkens door de militaire verplichtingen van den gemobiliseerden leerling afgebroken. Het gelukte hem dan ook niet het door hem gewenschte getuigschrift A te verwerven bij het Staatsexamen, waaraan hij zich, evenals leerlingen van andere gymnasia, die in zijn geval verkeerden, had te onderwerpen. Sinds eind September werd hij weder naar Zutphen overgeplaatst en volgde nu tot het einde van het jaar vrij geregeld een cursus van negen wekelijksche lesuren 3 uur Grieksch, 3 uur Latijn, en Rom. Antiquiteiten 1 uur Geschiedenis en 2 uur Wiskunde, waartoe rector en conrector en de leeraren Dr. VAN DER Laan, Dr. MEINSMA en Dr. OFFERHAUS met de grootste welwillendheid hunne medewerking verleenden. De cursus wordt ook in het nieuwe jaar voortgezet. Onder te Zutphen verblijf houdende militairen was overigens niemand die voor het volgen van deze lessen in aanmerking kwam. Leermiddelen. De abonnementen op de in vorige verslagen genoemde tijdschriften en vervolgwerken werden voortgezet. Bijlage C. 7 Bovendien werden voor de Bibliotheek aangeschaft: Max. Wundt, Platons Leben und Werke. Percy Gardner, Principles of Greek Art. SchweizerSidler, Tacitus Germania, 7te Aufl. von E. Schwyzer en enkele Teubner-edities van klassieke schrijvers. De schoolbibliotheek onderging geen uitbreiding. Evenmin was dit het geval met het kabinet voor Natuurlijke Historie en de kaartenverzameling. Gebouwen. Het gebouw werd van binnen nieuw geverfd. Ook werd door de inrichting van water-closets een groote en lang gewenschte verbetering aangebracht. Het college van curatoren, A. J. OORT, Voorzitter. B. DE JONGE, Secretaris. Zutphen, 18 Februari 1916.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 118