Bijlage B. 50 afheveling van de melk opgenomen in circa 50 cM3 waler, waarbij enkele droppels ammonia waren gevoegd. Na centrifugeering werd de vloeistof afgeheveld en deze be handeling herhaald, totdat de bovenstaande vloeistof waterhelder was geworden. Bij het microscopisch onderzoek van deze aldus afge scheiden bezinksels werden o.a. gevonden ring-, spiraal-, net- en gestippelde vaten, zoowel in combinatie met elkaar, als afzonderlijk geheel vrij, zoodat dit resten zijn van plantaardig voeder, zooals die in runderfaeces aangetroffen worden. Recapituleerende moet dus opgemerkt worden, dat de sluiting van 9 flesschen onvoldoende was, terwijl op geen der sluitetiketten de temperatuur vermeld was, waarop verwarmd was geweest. De pasteurisatie verder ontbrak geheel bij No. 14 en was twijfelachtig bij No. 2, 6, 8 en 10, het hooge vetge halte van No. 14 duidde op eene slordige aftapping der melk en de reinheid van No. 4, 6 en 14 was onvoldoende, terwijl deze monsters de resten van plantaardig voeder bleken te bevatten. Uit een en ander blijkt, dat niet alle gepasteuriseerde melk die in deze gemeente wordt verkocht kan vertrouwd, worden, hetgeen bepaald onverantwoordelijk is; beter toezicht op de behandeling der melk en de sluiting der flesschen, hetgeen voor gepasteuriseerde melk toch ook beslist noodzakelijk is, mag dus zeer gewenscht worden genoemd. Bijlage B. Bijlage VIII. 51 VERORDENINGEN EN BESLUITEN DER GEMEENTE ZUTPHEN, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld of daarmede in verband staande. Verordening of besluit. Jaar. Gemeen teblad. Armwezen. Reglement voor het Oude- Nieuwe Gast huis te Zutphen. 1913 14 Tarief van verpleegkosten voor de Zieken- inrichtingen van het Oude- en Nieuwe Gast huis te Zutphen. 1913 24 Wijziging van het Tarief van verpleegkosten voor de Ziekeninrichtingen van het Oude- Nieuwe Gasthuis te Zutphen. 1915 7 Besmettelijke ziekten. Besluit van Burgemeester en Wethouders van 28 Maart 1913 le Afd. No. 1111 ter vaststelling van de plaats waar, ingaande 1 April 1913, de aangiften ingevolge Art. 19 der Wet van 4 December 1872 St.bl. No. 134, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, moeten plaats hebben. 1913 Bad- en zweminrichtingen. Reglement omtrent het beheer en gebruik van de Bad- en zweminrichting aan den Graaf Ottosingel te Zutphen. 1890 70 Wijziging van het Reglement omtrent het beheer en gebruik van de Bad- en Zwemin richting aan den Graaf Ottosingel te Zutphen. 1911 70 a

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 112