Bijlage B. 30 De directeur der Zutphensche broodfabriek vestigde de aandacht der Commissie op de zeer slechte kwaliteit der rogge, die hem van regeeringswege werd verstrekt ter vervaardiging van roggebrood, uitsluitend bestemd tot voedsel voor den mensch. De Commissie stelde een onderzoek in, waaruit haar bleek, dat deze bemerking zeer juist was; zij gaf den directeur in overweging, zich steeds tot de regeering te wenden, wanneer de kwaliteit der hem verstrekte rogge, naar zijne meening daartoe aanleiding gaf. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen werd bij schrijven van 26 Mei 1915 aan de Commissie advies gevraagd over een ontwerp-voorstel aan den Raad tot wijziging van artikel 1 der Verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente, daar naar hunne mee ning de bevoegdheid den bouwers toegekend bij artikel 1 dier verordening veel te ruim gesteld is en dat, in het belang eener behoorlijke bebouwing, het bouwen slechts aan openbare straten mag worden toegestaan, welke aan zekere eischen voldoen. In de vergadering van 24 Juni werd dit concept-voorstel door de Commissie behandeld, daarbij voorgelicht door den Inspecteur der Volksgezondheid, den heer J. M. A. Zoetmulder, van wien de Commissie later ook nog eenige schriftelijke beschouwingen hierover mocht ontvangen. Bijlage B. 31 Eene sub-commissie bracht over het voorstel van Burge meester en Wethouders nader advies uit, waarbij gebruik gemaakt werd van de wenken door den heer Zoetmulder gegeven. In overeenstemming hiermede is advies aan Burgemeester en Wethouders ingezonden. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen in het belang der volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande, en nog van kracht op 31 December 1915 is als bijlage VIII aan dit verslag toegevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen, niet vallende onder een der vorige Hoofdstukken. Van den Centralen Gezondheidsraad ontving de Commissie enkele exemplaren van een geschriftje getiteld„het vliegen- gevaar", met verwijzing naar het daarbij behoorend rapport opgenomen in de Augustus-aflevering 1914, van het door dien raad uitgegeven maandblad. Tevens vestigde de Centrale Gezondheidsraad met nadruk de aandacht der Gezondheidscommissie er op, dat het in de tegenwoordige tijdsomstandigheden van het grootste gewicht is, om met kracht de verdelging der vliegen, van wie zooveel gevaar voor overbrenging van smetstof is te duchten, ter hand te nemen. De Commissie, die zooals in het vorig jaarverslag reeds vermeld, voornemens was tot de bestrijding van dit gevaar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 102