Bijlage B. 26 Bij het bacteriologisch onderzoek, dat plaats had in het Centraal Laboratorium te Utrecht, werden geen typhusbaciilen m dit water gevonden. Het water van de pomp staande op eenigen afstand achter de woning van dezen melk- verkooper bleek, zoowel scheikundig als bacteriologisch, goed te zijn, doch de pomp in zijn stal, bleek onbetrouw- baar drinkwater op te leveren. De Commissie vond hierin aanleiding bij dezen melk- verkooper, met het oog op zijn bedrijf aan te dringen op het aanbrengen eener betere watervoorziening in zijne woning. Verbetering werd hierin evenwel niet aangebracht. De Commissie besloot ook het water van de pomp staande achter de woning van een anderen melkverkooper scheikundig en bacteriologisch te doen onderzoeken om reden enkele lijders aan febris typhoidëa, melk van 'dien leverancier hadden gebruikt. Dit onderzoek had plaats in het Centraal Laboratorium te Utrecht. Hoewel typhusbaciilen in dit water niet werden gevonden, bleek uit het advies van den inspecteur der Volksgezondheid, dat het toch als drinkwater moest worden afgekeurd. De Commissie gaf hiervan kennis aan Burgemeester en Wethouders, onder verwijzing naar artikel 22 der Veror dening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente. In hun antwoord aan de Commissie deelden Burgemeester en Wethouders mede, dat zij dezen melkverkooper hadden aangeschreven zoodanige maatregelen te nemen, dat de woning binnen eene maand voorzien was van goéd drink water De woning werd aan de gemeentewaterleiding aangesloten; de bestaande pomp werd echter niet opgeruimd Bijlage B. 27 HOOFDSTUK X. Levens- en Genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Ook in dit jaar gaf de Commissie opdracht tot het onderzoek van gepasteuriseerde melk, die in deze gemeente verkocht wordt. Het resulaat van dit onderzoek is als bijlage VII tot dit verslag opgenomen. De inspecteur Dr. O. Romijn vestigde in het begin van dit jaar de aandacht der Commissie er op, dat te Deventer een gemeentelijke keuringsdienst was opgericht, en er ook voor deze gemeente gelegenheid bestond zich daarbij aan te sluiten. De Commissie die in vorige jaarverslagen meermalen op de noodzakelijkheid van het instellen van een gemeentelijken keuringsdienst had gewezen, meende nog te moeten afwachten wat door het gemeentebestuur in den loop van dit jaar zou worden gedaan. Van de Gezondheidscommissie te Winterswijk ontving de Commissie een schrijven, begeleidende eene circulaire, waarin op het instellen van een provincialen keuringsdienst wordt aangedrongen, met verzoek in overweging te willen nemen deze circulaire aan het gemeentebestuur door te zenden. Met groote ingenomenheid werd door de Commissie enkele dagen later van Burgemeester en Wethouders een schrijven ontvangen, waaruit bleek, dat dit college reeds eenige weken geleden een brief aan Gedeputeerde Staten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 100