152 In 1914 zijn de volgende vergunningen krachtens de Hinderwet verleend Aan J. Olree, firma C. D. Muijdermantot uitbreiding van zijn door gaskracht gedreven tabakskerverij. de firma Schultz en Co., tot uitbreiding en wijziging van hare door gaskracht gedreven houtzagerij en schaverij. W. O. van Omme, firma Nauta en Co., tot uitbreiding van zijne drukkerij. de firma Oast en Co., tot vervanging van de beide bestaande gasmotoren door een zuiggas motor van 25/27 P.K. in hare vleeschwarenfabriek. J. P. van der Leeuw, tot oprichting eener smederij en bankwerkerij. J. A. Salomé, om zijn stoomkorenmolen voortaan door een zuiggasmotor van 20 P.K. te doen drijven. J. Remmelink, tot het vervangen van den benzine motor door een gasmotor van 4 P.K. voor het in beweging brengen van diverse werktuigen in zijn smederij. Gebr. Booij, tot het oprichten van eene door gaskracht gedreven koffiebranderij. F. van Nistelrooij, tot het oprichten van een kuiperij. den Directeur der Zutphensche Melkinrichting tot uitbreiding van de bestaande zuivelfabriek en melkinrichting. Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis, tot het verplaatsen van de bestaande smederij en koperslagerij. 153 Aan den Directeur der Zutphensche Melkinrichting zijn nieuwe voorwaarden opgelegd met betrekking tot de zuivelfabriek en melkinrichting. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Gelderland d.d. 8 September 1914 is aan het Gemeentebestuur vergunning verleend tot het oprichten van een inrich ting voor het bewerken van hout, gedreven door een electromotor, van 5 P.K., alsmede van een smederij. b. Vervening bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1914 f 13506,02 tegen f 12482,09 in 1913. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI. Landbouw en Veeteelt). Hiertoe behooren de linnenmarkten. Daarop werden aangevoerd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 79