118 Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag door Heeren Curatoren uitgebracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VII. Kunsten en wetenschappen. Muziekschool. Als Directeur staat aan het hoofd der school de heer O. ÜROENHEIM. Verder zijn aan de school verbonden: als leeraressen mejuffrouw J. VISSER en mejuffrouw E. LEOPOLD; leeraar de heer P. C. VAN Erkel. Het aantal betalende leerlingen, dat van het muziek onderwijs gebruik maakte, bedroeg op 31 December 1914: voor viool 5 violoncel harmonie-leer piano 19 koorzang 4 solo-zang 2 Totaal 30 In 1914 is een subsidie verleend van f 1000,—. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. Het verslag dezer vereeniging is onder letter Q onder de bijlagen opgenomen. 119 HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. De Burgerlijke Gemeente gaf onderstand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor verpleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179« der Gemeentewet werd door ons in 1914 van de in deze Gemeente aanwezige instellingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, op 23 Februari bezocht het Ziekenhuis op den Coe- hoornsingel van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Tot bijzondere opmerkingen gaf dit bezoek geene aanleiding. In 1914 is verdeeld onder de Kerkelijke, bijzondere en gemengde instellingen van weldadigheid in verhou ding van de gelden door die instellingen voor onder steuning besteed, een in 1913 ten behoeve van de algemeene armen ontvangen gift groot f 100,— van de Zutphensche Handelsreizigers-Vereeniging. Instellingen van Weldadigheid, enz. Over de onderscheidene instellingen deelen wij het navolgende mede:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 62