80 Kribben. De kribwerken langs den ijssel ondergingen over een lengte van 270 M. de noodige herstellingen en vernieuwingen en werden, waar dit noodig bleek, met steenpuin bekleed en versterkt. De geheele vernieuwing van de oevervoorziening, langs den linkerijsseloever beneden de brug tegen het lijnpad, welke in het vorige jaar werd uitgevoerd, hield zich goed, alsmede de uitgevoerde oevervoor ziening bij de weide „de Koekkoek" boven de brug. Van de 5 kopkribben tegen de Marschweide, het vorige jaar opnieuw opgehaald en verhoogd, bleek het noodig den voet met een puinbestorting te ver zwaren en te versterken, waarvoor noodig was 60 M3. steenpuin. Een geheel nieuwe oevervoorziening werd gemaakt, en wel langs den Ijssel boven de brug tegen het lijn pad, bij de weide „het Ronde Gat" over een lengte van 150 M.; daarvoor waren noodig 2000 bossen kribhout, 1500 kribpalen en 1500 tuinlatten. Voor het onder profiel brengen der taluds onder een helling van 5 op 1, waren noodig 120 M3. grond en zand en voor de bekleeding en versterking van het geheele kribwerk, 190 M3. steenpuin. Door den sterken stroom langs die zijde, zal het noodig zijn, daar op die plaats geen rijkskopkribben aanwezig zijn, ten einde verderen afslag van den oever te voorkomen, over een lengte van ruim 200 M. een geheele nieuwe oevervoorziening te maken, in aan sluiting aan het reeds uitgevoerde werk. 81 Ook dient nog aan een gedeelte van de Polbeek, om afslag van grond te voorkomen, een oevervoor ziening gemaakt te worden. De overige krib- en beslagwerken verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1373,83. Bruggen en Duikers. Deze zijn de volgende: 1. de IJsselbrug, 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Bariheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halvemaan straat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de Beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de Beek bij de weide Hel bergen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 43