r.zA.:Q Bijlage R. 56 zijn. Na dezen worden er echter geene ongehuwde vrouwen meer in opgenomen. De woning boven den ingang werd eerst in haar geheel door mej. Bax gebruikt, doch door haar ver laten, toen zij in 1901 op 70-jarigen leeftijd geheel blind werd. Sinds dien tijd woont zij in de tweede woning links. De bovenwoning is toen voor twee vrouwen in gericht. Geschiedenis. Mej. E. H. Bax plaatste in de Heraut van 15 October 1869 eene advertentie voor een hulp behoevenden man, waarop zij o.a. van den heer J. J. Janssen, rentmeester bij de familie Van Borski te Overveen (bij Haarlem), eene gift van f 10 ontving. Sinds dien tijd onderhield zij met dien haar geheel onbekenden gever geregeld briefwisseling, welke tot aan het overlijden van den heer Janssen (op 14 Aug. 1874) voortduurde. Deze vermaakte haar een kapitaal van ongeveer f 19000. Aanvankelijk besteedde mej. Bax de rente daarvan voor liefdadige doeleinden. Haar doel was evenwel, het legaat voor eene stichting aan te wenden. Een stuk grond aan den Louise-singel werd gekocht en daarop verrees naar het plan van den architecl A. J. H. Reesink de stichting, door mej. Bax Sarepta stichting gedoopt en Donderdag 21 November 189 door haar broeder Ds. Bax uit Doornspijk, ingewijd. XVI. De afdeeling Zutphen van het Leger des Heils. Het Leger des Heils hield hier Zaterdagavond Bijlage R. 57 October 1891 zijne eerste bijeenkomst op een boven huis in de Laarstraat, thans gemerkt 105a. Den 14 Maart 1892 werd hier het 56ste korps van het Leger opgericht Tot en met 30 April 1909 bleef dat bovenhuis bij liet Leger in gebruik. Op dien datum werd er voor het laatst oefening gehouden. Het Leger verhuisde daarop naar het gebouw aan het Hagepoortplein 4, waarin het 1 Mei 1909 zijne eerste oefening hield. Zonder eenige overdrijving kan gezegd worden, dat liet Leger des Heils ook te Zutphen met veel succes de drankellende bestreden heeft. XVI1. De Protestantsche Vereeniging van Spijs- uitdeeling aan behoeftigen. Doel. Deze vereeniging deelt gedurende de maan den November tot en met einde Maart op werkdagen van 111/2 12l/2 uur 'snam. aan minvermogenden van alle gezindten soep en vaste spijzen uit aan de Volks gaarkeuken. Zij bestrijdt hare uitgaven uit de op brengst eener jaarlijksche collecte. Ook stelt zij tegen 12 cent per stuk kaartjes ver krijgbaar, welke men aan behoeftigen kan geven en waarvoor deze aan de Volksgaarkeuken warm eten kunnen halen. Elk kaartje geeft recht op één portie eten. De stichtingsacte van het Leger des Heils in Neder land is gedateerd 25 Januari 1896.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 274