Bijlage Na. 22 Inrichtingen. De dienst beschikt thans over een ontsmettingsin richting, een tijdelijke verblijfplaats voor gezinnen uit éénkamer woningen en een lokaal, dienende als berg plaats voor het ziekenrijtuig, de brancard en den lijken wagen. De ontsmettingsinrichting is een op zichzelf staand gebouw, met terzijde twee overkappingen voor het plaatsen der rijtuigen, bestemd voor het halen en weg brengen der goederen. Het geheele gebouw is verdeeld in een reine en onreine afdeeling, met tusschengelegen badkamer. Voor het ontsmetten der goederen is opgesteld een vacuum- ontsmettingsoven, waarin de goederen volgens het systeem RUBNER, onder lageren luchtdruk met for- maldehyd-waterdamp worden ontsmet, bij een tempe ratuur van hoogstens 60° C. Het vacuum wordt ver kregen door een stoomluchtpompwelke gedreven wordt met de stoom uit een nevenstaanden stoomketel, die tevens dient voor het verwarmen van wasch- en badwater. In dezen ontsmettingsoven kunnen alle goe deren, zonder gevaar voor beschadiging, worden ont smet. De uitgezogen onreine lucht wordt door een speciale inrichting ontsmet. Al het wasch-, condens- en spoelwater, benevens urine en faeces van het pri vaat worden in een daarvoor bijzonder geconstrueerde put met een ontsmettingsmiddel vermengd, alvorens in het algemeen riool te worden gevoerd. De tijdelijke verblijfplaats voor gezinnen uit éénkamer woningen is midden in de stad gelegen en bestaat Bijlage Na. 23 uit een ruime kamer met veel licht, met verwarming, waterleiding, kookgelegenheid, kinderslaapplaats en in de gang een privaat. In de kamer bevinden zich alle voorwerpen en gereedschappen, noodig om een gezin een dag te huisvesten. In het daarachter gelegen, doch daarvan geheel gescheiden lokaal, zijn geborgen het ziekenrijtuig, de brancard en de lijkenwagen. Materieel. Het materieel is voor het grootste deel geheel nieuw; het andere gedeelte bestaat uit voorwerpen die reeds aanwezig waren voor de oprichting van den thans georganiseerden dienst. Het bestaat, wat de voor naamste voorwerpen betreft, uit: twee vierwielige rijtuigen voor het vervoer van be smette en ontsmette goederen, een transportdriewieler voor het vervoer van woning ontsmettingsmiddelen, een ziekenrijtuig, een brancard, een lijkenwagen, een Torrensdésinfector, een Flügge een ammoniakverdamper, vijf Aesculaaplampen, een groote sproeier, twee kleinere sproeiers, kisten, kleeding, uitrusting, enz.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 220