Bijlage M. 16 VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en dynamo's werden afwisselend gebruikt. Deze en de Accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. Het olieverbruik voor de smering van de schuiven blijft even groot. Voortdurend wordt zorg gedragen, dat de temperatuur in de schuifkast niet boven 200° C. stijgt. De schuif vertoont voortdurend nog eenige slijting. Het aantal motoren bleef 9 met 70.3 P.K. Stoornis in de werking der motoren kwam niet voor en had hieraan alleen het gewone onderhoud plaats. Het toezicht over deze afdeeiing bleef opgedragen aan het „Bureau voor werktuigkundige en electrotech- nische adviezen" te 's Gravenhage. IX. Suifaatfabriek. De spiraal van compositie in den voorwarmer blijft goed voldoen. Verlies van water kon niet worden geconstateerd. De na-saturator moest in den loop van het jaar door een nieuwen vervangen worden, daar de oude in elkaar was gezakt. Maatregelen zijn getroffen om dit bij den nieuwen te voorkomen. De klok werd ook dit jaar nog gerepareerd, doch moet het volgend jaar door eene nieuwe vervangen worden, evenals de saturator, die plaatselijk hersteld, weer op eene andere plaats gaat lekken. In den afvoer der afgassen kwam geen verandering Bijlage M. 17 en kwamen in de leiding geen verstoppingen voor. Verlies aan ammoniak kon niet worden geconstateerd. De twee reservoirs werden beurtelings gebruikt. Deze verkeeren in goeden staat. De centrifuge blijft uitstekend voldoen. De gaatjes in den trommel worden echter zoo groot, dat deze noodwendig vernieuwd zal moeten worden. X. Waterleiding. Hierin kwam geen verandering. Tot filtreeren van het water werd nog niet overgegaan. XI. Buizenleiding. Tengevolge van het maken van het Hagepoortplein, werd eene 4" verbinding gemaakt tusschen de leiding in het Rijkenhage en die in den Berkelsingel, waarvoor 77 Meter buis werd gebruikt. In verband met het bouwen van huizen aan de Eerste Pofferdijkdwarsstraat werd de leiding verlengd met 481/2 M. 4" pijp. Naar aanleiding van den algemeenen Europeeschen toestand werd de mogelijkheid onder de oogen gezien, dat op een gegeven oogenblik de IJsselbrug opgeblazen zou kunnen worden, tengevolge waarvan de 16" leiding onder de brug beschadigd zou worden. De stad zou in dat geval van gas zijn verstoken, omdat de gas houders leeg zouden zijn geloopen vóór het lek her steld was. Daarom werd besloten in die leiding twee afsluiters te plaatsen. Teneinde zoo ver mogelijk van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 183