Bijlage M. 12 Toestand der Fabriek. 1. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De waterdichte vloeren in de schaftkamer en de kleedkamer der gasmakers en in de schaftkamer der plaatswerkers, waarvoor op de begrooting voor dit jaar een post was getrokken, werden vervaardigd van gewapend beton. De muren werden vervolgens met gobeline geverfd. Doorlekken van water, wanneer boven de vloer geschrobd wordt, is nu uitgesloten, zoodat geen water meer langs de muren loopt. Door het personeel werd wederom van de badge legenheid weinig gebruik gemaakt, n.I. 53 keer, terwijl door vreemde werklieden, die aan ovens of stoom ketels werkten, 21 baden werden genomen. Op verzoek van de militaire autoriteiten werd aan militairen (onder geleide) tijdens de mobilisatie van het leger hier in garnizoen, de gelegenheid gegeven tot het nemen van stortbaden, waarvoor 2l/2 cent per man en per bad gerekend werd. Hiervoor werd ont vangen voor 1452 baden f 36,30. In het voorjaar werd ontdekt dat de bovenste steenen aan eene zijde van den schoorsteen van het 2e oven- blok los lagen en enkele ervan er af vielen. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat dit werd veroorzaakt door dat de voering van vuurvaste steenen krom was getrokken en nu aan eene zijde de steenen van den buitenwand afstootte. Ten einde dit voor het vervolg te voorkomen, werd op dezen schoorsteen een ijzeren Bijlage M. 13 muts geplaatst, terwijl voor den anderen schoorsteen een zelfde muts werd besteld, welke echter met kon worden geplaatst, omdat de schoorsteen niet binten gebruik kon worden gesteld. Dit zal nu in geschieden. Om den schoorsteen van de stoomketels, die om streeks den zelfden tijd boven het reservoir scheuren vertoonde, werden zeven ijzeren beugels gelegd, en de scheuren vol gevoegd. De werkzaamheden hier aan hadden plaats tijdens het bedrijf. la. Terrein en Haven. Het terrein werd goed onderhouden. De afrastering moet op enkele plaatsen hersteld worden, doch werd dit nagelaten, wijl geen prikkeldraad voor redelijken prijs verkrijgbaar was. De haven werd uitgebaggerd en een meerpaal ge heel vernieuwd. Voor beide werken was een bedrag op de begrooting uitgetrokken. 11. Gashouders. Het verfwerk bleef in goeden staat. Op slechts enkele plekken kwam iets blauw te voorschijn, welke plekken goed werden afgekrabd en opnieuw geverfd. De verf op de kuipen hield zich goed. Met het ververschen van het water wordt geregel doorgegaan. Naphtaline-verstoppingen kwamen met voor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 181