Bijlage L. 6 28. 29. De schilderijen zijn in bezit van den Heer R. P. J. Tutein Nolthenius, Delft. Ontvangen van den Heer R. P. J. Tutein Nolthenius. Portret van een onbekende, fotografie door Th. Mende, Hagen. Burgemeester van Diemen en zijn familie, fotografie naar een schilderij door D. van Lonen, 1701. Barthold van Diemen was van 1692—1714 burge meester van Zutphen. In een brief, gedateerd 20 Juli 1895 en gericht aan het adres van den burgemeester van Zutphen, bood de Heer P. A. J. M. Gezelschap, lid van het Uit voerend Comité van de Wereldtentoonstelling te Amsterdam, aan de gemeente Zutphen voor f 800 te koop aan een schilderij in olieverf en in lijst, groot 2 M. bij 2\ M., voorstellende burgemeester Barthold van Diemen met zijn dochters, schoonzoons en klein kinderen. De gemeente sloeg dezen koop van de hand, omdat de prijs van f 800 te hoog was. Bij genoemden brief was een schrijven, meldende de bizonderheden van hen, die de schilderij voorstelt, beginnende: „Explicatie van het familiestuk, dat in de maand September 1700 geschilderd is". In het midden van de schilderij zit burgemeester Barthold van Diemen, ter linkerzijde staat zijn schoon zoon Wilhelm van Hasselt naast de dochter Aleida (zittend) met hun zoon Barthold op den schoot. Op den achtergrond staat de dochter Hester met een oranjeappel en enkele losse bloemen in haar hand. Rechts staat de schoonzoon Everhard Op Gelder naast de zittende dochter Catharina, hun dochter Maria Gerhardina staat met een mandje met vruchten, rechts van haar moeder, hun zoon Barthold staat links met Bijlage L. 7 een windhond naast zich, dien hij aan een band vasthoudt; Alberta Hadewich zit met een ruikertje in de hand op den voorgrond, aan de voeten van haar moeder, naast haar broeder Gerhard Johan. De achtergrond stelt een landschap voor. De familie zit op een bordes. De schilderij is sedert 1907 iii bezit van de familie van Hasselt, Huize Empe bij Voorst. In 1768 komt de schilderij voor in den inventaris van den boedel van Barthold van Hasselt, de schilder wordt daar van Loenen genoemd. In witte verf staat echter op de balustrade aan den linkerkant D. van Lonen pinxit aetatis 81 anno 1701. Aangekocht door de Museum-Commissie. VEREEN 1G1NGEN. 30. Muziekvereeniging Wega, insigne van zilver. Ontvangen van N. N. WAPENS. 31. Wapen van Zutphen, zegelstempel van de Gemeente Zutphen, met matrijs en stempelplaat, van staal; middellijn 4 c.M.; omstreeks 1850. In bruikleen van de familie Wennips, Markt, Zutphen. Voorwerpen, die aan belanghebbenden zijn teruggegeven over 1914. Maart. Tabaksdoos aan den Heer M. G. A. Wennips, te Zutphen. April. Proef van schrijfkunst, het Onze Vader in klein- schrift, door Snabilé, aan den Heer Q. B. Wil- lemsen, te Zutphen. November. Prijsmedalje van de Geldersche Maatschappij van Landbouw, 1846, aan de familie van E. de Wolff, te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 174