Bijlage Fb. 2 School E. 28 nieuwe leerlingen werden onderzocht, waarvan twee bleken te lijden aan slecht gezicht, één aan slecht gehoor, vier aan anaemie, vijf aan hypertrophische tonsillen en adenoïde vegetaties, twee aan pediculosis capitis en één aan bronchitis. In 14 gevallen werd aangeraden hen door den medicus te doen behandelen. Twee maal werd die raad opgevolgd. School G. Hier werden 17 nieuwe leerlingen onderzocht. Een leed aan slecht gezicht, een aan adenoïde vegetaties, vijf aan anaemie. Vier kinderen werden naar den huis dokter verwezen. Ook hier werd deze raad meestal niet opgevolgd. Enkele malen werd een kind, lijdende aan besmet telijke huidziekte zóólang van de school verwijderd tot genezing was ingetreden. School H. f 50 nieuwe leerlingen werden op deze school onder zocht. Negen leden aan slecht gezicht, een aan slecht gehoor, vijf aan adenoïde vegetaties en hypertrophische tonsillen, vijf aan anaemie, een aan hartgebrek, een aan scaliosis, twee aan bronchitis en drie aan pedicu losis capitis. In 16 gevallen werd behandeling door den huisdokter aangeraden. Meestal werd die behan deling hier ingesteld. Bijlage Fb. 3 15" Bewaarschool Hoven. Alle kinderen bleven ook hier onder controle. Bij tien kinderen werden afwijkingen gevonden, twee leden aan geringe bronchitis, een aan achterlijkheid, twee aan hypertrophische tonsillen, een aan anaemie, twee aan slecht gehoor en twee aan slecht gezicht. Bij alle kinderen was echter directe behandeling nog niet noodig. Eenige malen werden kinderen met besmettelijke huidaandoeningen van de school ver wijderd tot ze genezen waren. Bewaarschool Bornhovestraat. 37 kinderen werden aan een nader onderzoek on derworpen. Hiervan leden er vier aan slecht gezicht, drie aan slecht gehoor, zeven aan adenoïde vegetaties en hypertrophische tonsillen, twee waren eenigszins anaemisch. Helaas zijn nog altijd de zoo noodige verbeteringen der localiteit achterwege gebleven. De opmerkingen hierover blijven dus ook dezelfde als reeds in vorige verslagen gemaakt zijn: onvoldoende ruimte, onvol doende ventilatie enz. De Schoolarts, E. TIELENIUS KRUYTHOFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 157