Ikd 4 Bijlage D. de Hoogduitsche taal om les te geven in een der afdeelingen van de 1ste klasse de Heer H. A. L. van Olphen, te Arnhem, terwijl bij Raadsbesluit van dienzelfden datum werd benoemd voor het schooljaar 1914—1915 tot leeraar in de natuurkunde de Heer D. F. Keiser, phil. nat. doet3, te Groningen. Deze traden allen 1 September in functie. De lessen in de natuurkunde werden van 1 Januari tot 1 September gegeven door den Heer C. DE Bruijn M.Czn., die bij Raads besluit van 31 October 1913 tot tijdelijk leeraar in dat vak was benoemd. Deze leeraar, die gedurende het schooljaar 1913— 1914 zijne taak met succes heeft vervuld, kon wegens zijne wettelijke onbevoegdheid niet voor eene herbenoeming in aanmerking komen en zou deze met het oog zijne studie- belangen trouwens niet gewenscht hebben. In verband met de afwezigheid der leeraren H. F. C. BOS en G. J. Stieber tengevolge der mobilisatie werden door de Commissie van Toezicht, na goedkeuring door Burge meester en Wethouders bij besluit van 29 September aangewezen om hunne lessen van 12 October gedeeltelijk of geheel waar te nemen Mej. E. D. BRUINS, phil. nat. docta. te Zutphen en de Heer M. L. POLAK, leeraar M. O. te Veendam. Er moest worden voorzien in 374 lessen in stelkunde van welke 178 werden gegeven Bijlage D. 5 door Mej. BRUINS, 78 door den Heer Daq- NELIE en 118 door den directeur; tevens moest worden voorzien in 239 lessen in aard rijkskunde van v/elke er 180 werden gegeven door den Heer POLAK, 30 door den Heer BROUWER en 29 door den Heer WljGA. Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders van 25 September werd gedurende de afwezigheid van den Heer H. F. C. BOS, de leeraar in de geschiedenis de Heer D. BROUWER aangewezen om den directeur bij afwezigheid of ontstentenis te vervangen. De leeraar in de Fransche taal en letter kunde, de Heer H. Ch. MELLET, kon ten gevolge van den oorlogstoestand niet vroeg tijdig genoeg uit Zwitserland terugkeeren en was eerst op 21 September in staat zijne lessen te hervatten. Er moest tengevolge hiervan in 39 uren worden voorzien; van deze werden er 37 door de overige leeraren waargenomen terwijl er 2 onvervuld bleven. Ziekteverzuim onder de leeraren kwam in het afgeloopen jaar niet voor; slecht 48 uren konden door familie of andere omstandig- heden niet gegeven worden van deze werden er 43 door de overige leeraren waargenomen, voor 2 uren werden klassen gecombineerd terwijl 3 uren onvervuld bleven. Volgende tabel geeft een overzicht van de verdeeling der opengevallen uren en van de wijze, waarop zij gedeeltelijk vervuld zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 125