Bijlage P. 28 In waarheids oirkonde hebben wij richter en sche penen welgemeld onzer stads zegel aan dezen brief doen hangen. Actum Zutphen den 10 February 1786. Jacob Aalbert Lodewijk Frederik Carel van Nagell q. r. Gerhard Everhard Op Gelder. (Oorkonde op perkament, met uithangend zegel van Zutphen in roode was, aanwezig in het archief van het Ruitershofje.) Bijlage P. Bijlage IV. 29 Reglement VAN HET RUITERSHOFJE. 16 November 1789. Deze zoo weduwen of armenhuysjesbestaande uit 2 ryen huysjes als een ter slinkerhand van 7. wooningen en een ter rechterhand van 8. woningen, alle van eene verdiepinge, teegens over malkanderen op de plaats uitkomende, en uit vier woningen van twee verdiepingen twee aan ieder zijde der poort, voor aan de straat uitziende, waarvan het naast ter linker- zyde der poort, tot een poorterswooning zal verstrekken, zullen aan behoeftigen, ordentelyke burgers en inge zeten, ten minsten 8. jaren binnen deeze stad gewoond hebbende, om hun leven lang bewoond te worden tegen een bepaalde recognitie voor eens aan Anthony Grote Broederschap, gegeven worden. By het opekomen van een dezer huysjes zal de inwooning derzelve aan niemand vergund worden, tenzy van de Protestantte godsdienst, ten minsten den ouderdom van 50. jaren ten vollen bereikt hebbende, waarvan, alsmeede van hun goed gedrag en onbesproken levenswyze ten genoegen van begeveren, de behoorlyke bewyzen zullen moeten vertoond worden. De bewoonderen zal het geenzints vrystaan, kost gangers te houden, ook geen kind, veel min kinderen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 234