Bijlage B. 18 Maand. Febris typhoïdëa. Roodvonk. Diphteritis. Januari 5 Februari Maart 1 1 April Mei 1 Juni Juli Augustus September 2 1 October 1 November 2 December 1 1 12 3 1 De maatregelen ter bestrijding van de typhus in Decem ber 1910 aangevangen, zijn in dit jaar krachtig voortgezet. Herhaaldelijk zijn de faeces van huisgenooten bacterio logisch onderzocht. Bij een dezer zijn bacillen gevonden. De bacillendraagster is gedurende twee en twintig weken in het ziekenhuis verpleegd en daaruit niet eerder ontslagen, dan nadat na herhaald onderzoek geen bacillen meer zijn gevonden. Door den ontsmettingsdienst zijn in 1911 87 ontsmet tingen verricht, t. w. voor febris typhoïdëa 14 maal, roodvonk 6 diphtheritis 1 mazelen 1 Bijlage B. 19 voor tuberculose 51 maal, scabies 5 kanker 1 Het ziekenrijtuig werd 8 maal ontsmet. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. In verband met een schrijven van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij medegedeeld is, dat gewezen landsdienaren, die aan lepra lijden, onder zekere omstandigheden voor rekening van het Rijk kunnen ver pleegd worden, heeft de geneeskundige Inspecteur verzocht te willen opgeven of er alhier inrichtingen zijn, waarin zulke personen ter verpleging kunnen worden opgenomen, en zoo ja of deze inrichtingen aan billijke eischen voldoen en welke geldelijke voorwaarden die inrichtingen stellen. Onder overlegging van een tarief is den Inspecteur ge wezen op het ziekenhuis alhier met ziekenbarak. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der drinkwaterleiding is a's bijlage IV opgenomen. Ook in dezen drogen zomer heeft de prise d eau in voldoende hoeveelheid water kun nen leveren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 124