44 aangebracht, als een eikenhouten duiker door den Marschweg, in verbinding met de afwateringsslooten door de Marschweiden loopende, een eikenhouten duiker met afsluiting door de Zomerkade bij de weide het Kerkhof op de Marschter vervanging van den ijzerenkoker met stop; een ijzerenkoker tot verbinding van twee slooten onder den uitweg bij de Hooge Sprabanen, ter vervanging van den verganen houten koker en twee kokers van aardenbuizen, onder een uitweg bij de Zesdagmaaiens en bij het Voorsterland op den Overmarsch. Evenals het vorige jaar had het eggen van enkele hooiweiden en ook van de weide het Helbergen en de Marsch met de steregge goede resultaten. Op verschillende plaatsen, zooals langs het Boeren land op den Overmarsch, langs de Marschweide blok No. 29, 30, 36, 37 en 50 en langs het slag voor 't Hekken bij den Vierakkerweg, werden doornhagen uitgehakt en ingebonden en de afkomende doorns publiek verkocht. De grenspalen langs de hooiweiden en bouwlanden werden nagezien, zoo noodig vernieuwd en in de goede richting gezet. De landwegen tusschen de bouwlanden en de uit wegen in de hooiweiden werden gelijk gemaakt en met steenpuin en koolasch of slakken verhard, zoodat die thans in een goeden staat verkeeren. Groote verpachtingen van bouw- en weilanden hadden dit jaar niet plaats, alleen de perceelen, die door opzegging of wanbetaling vrij kwamen, werden verpacht; de opbrengst was ongeveer gelijk aan het bedrag der vorige verpachting. 45 De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest: De Lage Waard bij het erve den Brink op den Overmarsch. Het Ruiterland, lage gedeelte op den Overmarsch. De Zesdagmaaijens op den Overmarsch. Het voormalige Zandgat op den Overmarsch. De Lage Ossenwaard (Westelijk deel) op den Overmarsch. De 1ste kloot van het Zwanenvlot (Noordelijk deel.) Het slag voor 't Hekken (gedeeltelijk.) De 2de kloot van de Pagematen, (Noordelijk deel.) De 14de kloot van de Varkensweide (de Stoven.) De 15de kloot van de Varkensweide Een gedeelte van de Marschweide. Met ier werden bemest de navolgende weiden: De groote Weezenrooi aan den Buitensingel. De Zwartinkhorst (Westelijk deel.) De 3de kloot van de Pagematen. De uitkomsten, wat betreft de bemesting met kunst mest, waren goed; die van de ier bemesting zeer goed. De onderstaande staat geeft een overzicht van de verdeeling en uitstrooiing over de verschillende be meste perceelen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 24