30 terstaatom maatregelen te nemen in liet belang der scheepvaart in den IJssel. December. Besluit om aan de heeren A. C. Schep per en H. J. Wigman te berichten, dat de Raad niet genegen is financieelen steun te verleenen voor den aanleg van een tramlijn DeventerVoorst—Dieren en dat over vergunning tot passeeren van de IJsselbrug en tot tramaanleg door de Gemeente geene beslissing kan genomen worden voor en aleer de technische ont werpen zijn ingediend. Toekenning gratificatie aan de heeren Dr. D. A. Sloos en Dr. P. M. Keer, leeraren aan de H. B. S. en aan Mej. A. Vrugtman, onderwijzeres in de handwer ken aan School D, voor vermeerdering van lesuren van 1 Sept. 1907—1 Jan. 1908. Niet aanneming motie de Blécourt in zake aanstelling van een Archivaris. Niet-aanneming voorstel Bonté, om het traktement van den klerk aan de Gas fabriek, de Haan, te brengen op ƒ10, per week. Goedkeuring verhooging tarief verple ging krankzinnigen 3e klasse in het O. N. Gasthuis; gebracht op 350,— 's jaars. Machtiging tot verkoop van 213 boomen, staande aan de Kastanjelaan, Berkelkade §ng, 31 2 Dec. Besluit tot wijziging der Politieverorde ning. Archief. In 1907 gaf de tijdelijke assistent aan verschillende personen inlichtingen uit het oud-archief. Op enkele namiddagen kon hij voortgaan met de samenstelling van een catalogus van boeken over Zutphen en Gelderland. Van het Gemeentebestuur van Leeuwarden werd ten geschenke ontvangen Eene op papier geschreven volmacht d.d. 18 Mei 1773, waarbij Mr. Joan Derk van der Wijck en diens echtgenoote Frangoise Maria Lulofs volmacht geven aan hun zwager en broeder Mr. Johan Lulofs, advo caat te Zutphen, om uit hun naam van het Gasthuis te Zutphen te ontvangen eene som van tweeduizend carolusgulden met de verschenen rente. De bibliotheek werd in 1907 vermeerderd met: 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. (Geschenk van die Akademie). 2. C. de Waard, Inventaris van de oude archieven der Godshuizen te Middelburg, Middelburg 1907. (Geschenk van het Bestuur dezer Godshuizen). 3. Mr. J. C. Overvoorde, Catalogus van de Prent verzameling der gemeente Leiden. Leiden, 1907. 4. Mr. J. C. Overvoorde, Catalogus van de Prent-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 17