122 Als Directeur staat aan het hoofd der school de heer C. P. Holkamp. Nog een leeraar en Ieerares zijn aan de school ver bonden, n.l. de heer G. Groenheim en Mevrouw U. Steijn ParvÉ, geb. VAN Maanen, terwijl sedert het jaar 1904 aan de school, als tijdelijk leeraar voor violoncel, de heer P. C. VAN Erkel alhier, verbon den is. Op 1 Maart 1906 maakten 74 betalende leerlingen gebruik van het onderwijs aan de muziekschool, en wel: voor piano 12 leerlingen, voor viool 17 voor violoncel 1 leerling, voor zang 32 leerlingen, terwijl 8 leerlingen solo-les in den zang en 4 leer lingen les in de muziekgeschiedenis en Italiaansche taal namen. Op 1 September 1906 waren bovenvermelde cijfers respectievelijk 7, 20, 1, 17, 10 en 3, in totaal 58. Aan het gratis onderwijs namen 20 leerlingen deel. De schoollokalen blijven voldoen aan de eischen. In de samenstelling van de Commissie kwam geen verandering. Van het Gemeentelijk subsidie werd gebruik ge maakt tot een bedrag van 284S,70, waarvan 1640, werd uitgekeerd aan het Muziekcorps cler Schutterij. Het Bestuur der Muziekschool eindigt zijn verslag met zijne tevredenheid te betuigen over het gedrag der leerlingen en over het onderwijs der leeraren. Ter bevordering van kunsten en wetenschappen zijn 123 in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd Vereeniging Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbe schouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Afd. Zutphender Mij ter bevordering van Toon kunst; Zutphens Mannenkoor „Zanglust," „De Zutphensche Orchest- Vereeniging" en de Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Eene Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid waarvan op bladz. 119 wordt gesproken. Eene Vereeniging „Zutphen Vooruitstelt zich ten doel het verblijf te Zutphen te veraangenamen en aantrekkelijk te maken. Verder is alhier eene Afdeeling der Maatschappij tot Nut van 7Algemeen. Daaraan zijn verbonden, evenwel onder een afzonderlijk bestuur, eene Volks leesbibliotheek, waarvan druk gebruik wordt gemaakt, en eene Volkszangschool, waarvan reeds onder V van dit Hoofdstuk wordt gesproken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 63