106 b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de Gemeente: Actief46 Reserve 137 Te zamen 183 Bij Kon. Besluit van 16 November 1905, No. 47, werd de dienstdoende schutterij gelijk gesteld met eene rustende, terwijl bij Kon. Besluit van 27 Febr. 1906 (Stbl. No. 40) is bepaald, dat te rekenen van 1 Maart 1906, de schutterij zal bestaan enkel uit slechts ééne compagnie, waartoe thans het geheele personeel behoort, zoowel de tot het actieve gedeelte of tot de reserve behoorende als de vrijwillig dienende leden der schutterij. Ten gevolge dezer veranderde samenstelling der schutterij, werd tot Kapitein-Commandant benoemd de heer D. J. BOSMAN, tot Kapitein de heerH. Roe- LOFSZ en tot le Luitenant de heer Mr. B. H. Drijber, die als Luitenant-Kwartiermeester, wegens opheffing dezer functie, eervol werd ontslagen. Voorts werd eervol ontslag verleend als le Luite nant aan den heer Mr. J. L. STEENLACK, wegens vertrek uit de Gemeente en aan den heer Jhr. Mr. B. de Jonge. Voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, in den afgeloopen winter alhier gehouden, hebben zich 39 jongelieden aangemeld. De oefeningen werden geregeld en met veel lust bijgewoond. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Waterstraat is afge- 107 staan voor het theoretisch gedeelte der oefeningen en de Gymnastiekschool voor het practische gedeelte. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherp- schuttersvereenigingen 1. De Verecniging Gelriaopgericht in 1885. Zij telt 25 leden. De schietoefeningen werden gehouden van 1 April ulto. September, met zeer bevredigende uitkomsten. Oefeningen in het exerceeren en schermen werden niet gehouden, daar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroeger bij het staande leger of schutterij hebben gediend. 2. De Vereeniging Neêrlands-Koningopgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt 18. Van Mei tot Augustus werden eenmaal per week oefeningen in het schijfschieten gehouden op de baan aan „de Laatste Stuiver" onder Gorssel. De schiet oefeningen met Beaumont- en Remmington geweren werden vervangen door oefeningen met de Flobert buks. Oefeningen in den wapenhandel, waarvoor geringe belangstelling werd getoond, werden niet gehouden, men legde zich alleen toe op zuiver schieten. 3. De Vereeniging „Koningin Wilhelminavan den Ned. Bond van Oud Onderofficieren, afd. Zutphen en omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 7 bestuurs leden en 120 leden, waarvan gemiddeld 50 aan de schiet oefeningen hebben deelgenomen en zijn verdeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 55