sa den Jacob Damsingel hadden nog al van den wind te lijden, wat niet gunstig was voor den groei. De jonge boomen langs den Coehoornsingel, den Berkelsingel, den Paardenwal, den Louisa-singel, den Graaf Otto-Singel, den Tadamasingel, den Emmerik- schen weg en den Buitensingel werden alle gesnoeid. Het afkomende hout werd met nog eenige boomen, rijswaardenhout en wilgenhaar, publiek verkocht. Door den geregelden regenval behoefde het be sproeien van de grasperken dit jaar niet dikwijls te geschieden. De paden in het Coenenspark hadden van geen overstrooming te lijden, daarentegen was de kleine vijver eenige dagen geheel droog door den lagen waterstand in de maanden September en October. Aangezien het onderhoud van het Coenenspark bij aanbesteding goed voldeed, is dit voorjaar ook het onderhoud aanbesteed van het Slingerboschhet Engelsche Kerkhof en de Berkelwandeling en wel voor 593,— per jaar, aan R. Wigman. Wegens het houden van een Tuinbouw-tentoon- stelling met Kermesse d'été, in het Slingerbosch en de Buitensocieteit, hadden de paden en grasperken nog al te lijdenwelke schade echter voor rekening van de Tentoonstellings-Commissie weer geheel in orde is gemaakt. Het jonge plantsoen in de kweekerij hield zich zeer goed. Het aantal broeiramen werd niet ver meerderd, ze werden echter alle geverfd, alsook de broeibakken, waarbij enkele eene geheele vernieuw ing ondergingen. 87 Met het plaatsen van paaltjes met bandijzer langs de gazons van verschillende singels werd geregeld voortgegaan. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg verkeert in goeden toestand; de gras perken werden geregeld gemaaidde graskanten schoongehouden en afgestokende paden onder houden met grint en grintzand, de plantsoen heesters en de jonge boomen gesnoeid en op enkele plaatsen nieuwe heesters ingeplant. De grachten werden gespuid en op peil gehouden met water uit de Berkel, geregeld schoongemaakt en van wilde planten gezuiverd. Het tonvlot be hoefde dit jaar geen belangrijke herstelling. De zitbanken werden alle geverfd en de ijzeren nummerpaaltjes met zorg onderhouden. De kosten aan de Begraafplaats besteed hebben bedragen 982,95. Brandbluschmiddelen. De beproevingen van de brandbluschmiddelen hadden geregeld plaats. Twee oude brandladders werden door nieuwe vervangen, 300 M1. nieuwe slangen met de noodige metalen koppelingen werden aangeschaft. De telephoonleiding tusschen de torenwacht en het politiebureau vorderde belangrijke herstelling, doch verkeert thans in goeden toestand. De beide spuiten, door de Brandassurantie Maat-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 45