66 12. de bergplaats voor petroleum aan de Noorder haven. 13. de stadstimmerwinkel en het magazijn, aan het Kerkhof, met de woning van den Hoofdopzichter. 14. de bergloods en grintbergplaatsen aan den Hout wal. 15. de bergloods aan den Vliegendijk. 16. het machinegebouw aan de Groensteeg. 17. de lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischoo' aan den Paardenwal. 18. de lokalen in gebruik voor het magazijn der Schutterij. 19. de lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 20. de bergplaats voor brancards (voormalige garni- zoenslijkenkamer.) 21. de ruïne over de Berkel. 22. 6 publicatieborden. 23. 2 openbare privaten. 24. 26 urinoirs op diverse plaatsen. 25. 27 watertrappen en spoelingen. De openbare privaten aan de Zuiderhaven en in den Wittenhoed werden zooveel mogelijk verbeterd. Het urinoir, hoek Laarstraat en Graaf Otto-Singel, werd op dringend verzoek verplaatst naar den tegen- overliggenden hoek aan den Warnsveldschen weg. Twee urinoirs in de Rosmolensteeg en een urinoir in de Brugstraat werden met turfitplaten en oiie- syphons voorzien. Deze toepassing blijft goed voldoen. In het politiebureau werd een verblijf ingericht, voorzooverre dit de bekrompen ruimte toeliet, tot afzondering van verdachten. 67 De politiewacht in de Hoven werd aangesloten aan de telephoon. De grintbergplaatsen op het Hoornwerk werden met gaas en prikkeldraad afgezet. In het gemeentehuis werd op het bureau van den burgerlijken stand een nieuwe kast gemaakt en de Secretariskamer opnieuw behangen. De achtergevel van het lokaal achter de militiezaal aan de Raadhuis- steeg werd geheel gerestaureerd. Overigens werden de verschillende onderhouds werken naar behooren verricht; de gebouwen en in richtingen verkeeren in goeden toestand. Op den onvoldoenden toestand van het politie bureau, gebrek aan ruimte voor berging van ver schillende zaken blijft de aandacht gevestigd, terwijl het voornemen bestaat spoedig nadere voorstellen te doen tot verbetering. De onderhoudskosten der verschillende gebouwen en inrichtingen hebben bedragen 3719,25è. Torens. Aan den Nieuwstadstoren werden de allernood zakelijkste werken verricht, waartoe een buitenge woon crediet werd verleend. Deze werken bestonden in het herstellen van het ijzeren kruis en van de lei bedekking en houten bebording, waaraan werd besteed een bedrag van 316,—. De toestand der bliksemafleiders werd onderzocht en in orde bevonden. De totale onderhoudskosten hebben bedragen, met die van het carillon, 479,43.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 35