28 gen 43 den cursus; de overigen trokken zich terug wegens ziekte, verandering van woonplaats of werkkring, enz. Van deze 43 leerlingen, die geregeld de lessen volgen, zijn: 15 timmerlieden, 2 smeden, 11 schilders, i boekbinder, 3 bouwkundigen, 3 meubelmakers, 5 metselaars, 3 teekenaars. 10 leerlingen zijn tusschen 16 en 18 jaar oud, en 33 leerlingen ouder dan 18 jaar. Het beroep van ouders of verzorgers is: schilder4, metselaar6, landmeter 1arbeider 31 landbouwer. 2, tuinman timmerman 5, bakker 3^ klompenmaker 1, kruidenier 2, spoorbeambte 3, kleermaker 1 bouwkundige 1evangelist1 s,a£er1weduwen of zonder beroep8. Gedrag, ijver en vorderingen waren in elk opzicht voldoendebij velen zelfs zeer goed. Het onderwijs wordt gegeven naar de mate van ontwikkeling van eiken leerling en kan daarom niet anders dan hoofdelijk zijn. Willekeurig verzuim werd niet geconsta teerd; in de meeste gevallen was ziekte de oorzaak of het langer moeten werken voor den patroon. Bijlage D. 29 Evenals vorige jaren hadden verschillende jongelieden zich niet op de daarvoor gestelde dagen als leerling laten inschrijven, doch meldden zich later aan; sommigen zelfs na dat de cursus reeds een aanvang had ge nomen. Vroeger konden dergelijke leerlingen nog wel geplaatst worden, en werden dan ook nog wel aangenomen. In den afgeloopen cursus moesten zij ech ter wegens gebrek aan ruimte onverbiddelijk worden afgewezen. Het Gebouw. Het onderwijs werd evenals vorige jaren gegeven in de hand- en lijnteekenzalen van de Hoogere-Burgerschool, die daarvoor uit nemend geschikt zijn, hoewel de ruimte niet voldoende is. Hulpmiddelen. Door aankoop van eenige boek- en plaat werken, werden de hulpmiddelen op zeer bescheiden wijze uitgebreid. Het meubilair en de gereedschappen, die door de Gemeente aan de leerlingen worden verstrekt, zijn in goeden staat. De Financiën. De inkomsten bedroegen: Rijkssubsidief 1000, Provinciale subsidie- 192, Schoolgeld- 166, Totaal f 1358,—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 159