3os 3>om Bijlage D. 18 het gebouw gelegen lokalen ondervindt vaak stoornis van het straatrumoer, dit zal te ver helpen zijn door vervanging van de keibe strating in de Waterstraat door eene andere, klinker- of houtbestrating. Vervanging van verouderde schoolbanken en kachels door nieuwere moet met kracht worden voortgezet. De behoefte aan eene electrische schei- inrichting uit de verschillende lokalen werd bij vele gelegenheden gevoeld. Leermiddelen. De aanwezige leermiddelen werden aan gevuld met: Natuurkunde: Een toestel van Tijndall voor de mechanische uitwerking bij inkrimping. Een Centrifugaalmachine. Eene blaastafel. Een aantal onderdeden van het Universaalstatief van „van Huffel." Een registreertrommel voor trillingen. Een vonkentrekker voor het inductorium. Een gyroscoop van Tessel. Geschiedenis: Vier wandplaten. Handteekenen: Een stel Matveld's bouw blokken. Vier gipsmodellen (collectie den Hertog.) Bijlage D. 19 Het natuurkundig kabinet bevat vele ver ouderde instrumenten. Voor het onderwijs in geschiedenis en aardrijkskunde zijn behalve de 4 zooeven vermelde platen en eenige kaarten, in 'tge heel geen leermiddelen aanwezig. Verbete ring in dezen toestand is alleen te verwach ten van vermeerdering der voor dit doel beschikbare geldmiddelen. Bibliotheek. Voor de bibliotheek werden aangeschaft: J. Maclaren, Harten van goud. A. Pierson, Oudere tijdgenooten. Fr. van Eeden, Kleine Johannes, Deel 2 en 3. Jonathan, Waarheid en droomen. van Looy, Proza. Haspels, Vreugden van Holland. Ulfers, Oostloorn. J. Perk, Gedichten. Rosegger, Das ewige Licht. Heijmans en Thijsse, Hei en dennen. S. Streuvels, Langs de wegen. S. Streuvels, Lenteleven. A. de Wit, Orpheus in de dessa. Kloos, Literatuurgeschiedenis. De bibliotheek werd opnieuw gecatalogi seerd, tengevolge waarvan de uitgifte van boeken gedurende eenige maanden moest gestaakt worden. De catalogus werd gedrukt en aan elk der leerlingen een exemplaar ter hand gesteld. Hierdoor staat voor de leer-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 154