lbo Bijlage B. 34 6. Eenmaal per halfjaar wordt het stof van de binnen zijden der muren afgeborsteld, terwijl elk jaar of minstens om de 2 jaar de binnenzijden van muren en plafonds der lokalen, gangen, portalen en privaten gewit en die der laatste tot op één M. hoogte met gasteer bestreken worden. 7. Voor eiken ingang wordt boven een put van 1 '/2 X Va X V2 M3. een rooster van ijzeren staven ge- tef>dmet scherpe kanten naar boven. Deze put wordt op tijd geledigd. 8. De privaten en de waterplaatsen worden eenmaal per week geschrobd. Bij eventueele bevuiling zorgt men voor onmiddellijke reiniging. Na gebruikmaking van het privaat wordt de opening telkens behoorlijk door een deksel gesloten. De privaatputten worden op tijd geledigd. 9. Voor zoover de schoonmaak van lokalen enz. niet plaats heeft in den vacantietijdmoet de reiniging steeds geschieden op zulk een tijdstip van den dag, dat het onderwijs na dit tijdstip op dien dag niet meer behoeft voortgezet te worden. Verwarming en ventileering. 10. Het aansteken der kachels geschiedt minstens 1 uur vóór den aanvang der lessen. Terwijl men hiermede bezig is, wordt door het openzetten van ramen of deuren of van beide sterk geventileerd. Deze worden eerst gesloten, Bijlage B. 35 nadat alle kachels goed branden, zoodat daarna alleen de aanwezige schoollucht verwarmd wordt. 11. Bij den aanvang der lessen dient er een warmte graad van minstens 10 Celsius te heerschen, die onder de lessen langzamerhand tot 15° klimt. 12. Na eiken schooltijd wordt, zoo mogelijk door het openzetten van vensterramen, sterk geventileerd. Onder de lessen geschiedt de ventilatie op de gewone wijze. Meerssen, 13 December 1905. De Gezondheidscommissie, gezeteld te Meersen enz.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 132