Bijlage B. 12 HOOFDSTUK IV. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. A. Scholen. Enkele scholen zijn nog door de Commissie bezocht. In de eerste plaats de openbare school aan de David Evekmkstraat, vroeger school G, thans school I. In deze school zijn thans 12 lokalen, waarvan drie boven en negen beneden. In alle lokalen valt het licht thans van links in. De vloeren in de bovenlokalen zijn geolied. Gedeeltelijk zijn de oude banken van school I in gebruik aan sommige waren voetlatten, die evenwel ondoelmati- z.jn aangebracht, daar zij slechts cene verbreeding van de voetplank vormen. Inrichting en bevolking van school I. (David Evekinkstraat.) Aan l»l kinde ren. Aantal lokalen Hoeveel kinderen in ieder lokaal. Grootle dor gewone 1 eerlokalen. Hoogte der gewone Iccrlokalen. Kleinste Grootste M-'. M'. Kleinste M. Grootste M. School J 498 1-2 |25—48 48 5-2.80 4.78 5.80 Bijlage B. 13 Overzicht der privaten en urinoirs. In school B'C is de toestand der speelplaatsen nog dezelfde, op verbetering blijft de Commissie aandringen. In school E was alles hetzelfde gebleven; ook de last van den nabij gelegen mestvaalt, die in omvang was toe genomen en nu en dan veel stank verspreidt. Is in het jaarverslag over 1905 geklaagd, dat bij school F één mestvaalt aanwezig is, thans bevinden zich in de onmiddellijke nabijheid 3 mestvaalten, die vooral des zomers stank verspreiden. Bijzonder trokken onze aandacht de schoolbanken in de hoogste klasse dezer school geplaatst. Deze schoolbanken zijn van doelmatige voetlatten en tafelbladen voorzien. In de bijzondere school aan den Paardenwal zijn de glazen tusschenwanden tot voldoende hoogte geverfd, zoo dat de werkwanden geen hinderlijk licht meer doorlaten; tot de wenschen aldaar blijft nog behooren de zoo noodige vergrooting van een der lokalen. In de Roomsch Katholieke jongensschool is eene zeer groote verbetering aangebracht. De privaten, die slechts Aantal Privaten. Urinoirs. Aantal malen per week ledigen der tonnen. Aantal. Stelsel. Aantal. Stelsel. School 1 1-2 20 tonnen. 9 riool naar de hinnen- graclil. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 121