Bijlage E. 4 als plaatsvervangend hoofd hare functie waar, terwijl Mej. A. G. H. VAN Mensci-i tot tijdelijk onderwijzeres werd aangewezen bij besluit van Burg. en Weth. van 28 Juni. Ook aan Mej. Voorzanger werd een verlof verleend tot herstel van gezondheid van 29 Juni tot de daarop volgende groote vacantie. Dr. P. M. Keer gaf weer les in de Plant- en dier kunde, gedurende 1 uur per week, terwijl op zijne aanvrage, en met het oog op den 2 jarigen cursus van dat leervak, aan den heer I. H. J. Nort werd opge dragen 2 uren per week les te geven in de natuur kunde en wel 1 uur in de 7e en 1 uur in de 8e klasse. De heer Dr. Keer ontving daarvoor eene belooning van ioo, de heer Nort van 200,per jaar. Deze lessen werden gegeven in de Hoogere Burger school. Mej. J. A. A. Kumpe werd voor den cursus 1905/06 benoemd tot onderwijzeres aan de inrichting voor herhalingsotidcrwijs in school H. De toestand der gebouwen en localen der openbare en bijzondere scholen is in het algemeen bevredigend al mag niet verzwegen worden dat sommige localen in sommige scholen wel eenigszins lijden aan overvulling. In het verslag der Gezondheids-Commissie over het onderzoek naar den hygiënischen toestand der scholen te Zntphen vindt men enkele meer of minder belang- rijke gebreken in de verschillende scholen opgenoemd. Het is ongetwijfeld waar, dat het goed schoonhouden der scholen, en dat wel langs den natten of vochtigen weg, niet genoeg kan worden aanbevolen en dat het droog schoonmaken ongetwijfeld moet worden afgekeurd. Bijlage E. 5 Den hoofden van scholen kan niet genoeg op het hart worden gedrukt hunne aandacht op het reinigen der lokalen, privaten en schoolmeubelen gevestigd te houden en de personen, die hiermede belast zijn, te controleeren. Evenwel ons bleek herhaaldelijk, dat die controle wordt toegepast. Dat er nog schoollokalen zijn waar het licht van rechts invalt, moet zonder twijfel betreurd worden; de Gezondheids-Commissie vond dezen toestand in sommige openbare en bijzondere scholen. Het valt trouwens dikwijls moeielijk daarin afdoende verbetering te brengen. Aan het plaatsgebrek en de daaruit volgende over vulling in school D en school I zal eerlang een einde komen door de verbouwing aan school G en de over plaatsing van leerlingen, die daarop wacht. De schoolmeubelen werden behoorlijk onderhouden de leermiddelen, waar noodig, aangevuld en nieuwe aangeschaft. Het aantal leerlingenop de verschillende scholen op 30 Juni en 31 December 1905 aanwezig, blijkt uit de volgende tabel:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 134