Bijlage H. 6 I metselaar. I verver. I zuivermeester. 3 machinisten-stokers. 3 ie stokers. 3 2e stokers. 3 3e stokers. 3 4e stokers. 3 Se stokers. 1 lantaarnaansteker, poetser en glazenmaker. 2 lantaarnaanstekers en poetsers. 6 lantaarnaanstekers. 2 lantaarncontroleurs. 1 handlanger. Met ingang van 1 April werd aan J. H. Schildwacht, zuivermeester, eervol ontslag verleend, en het bedrag van zijn pensioen door Burg. en Weth. vastgesteld op 283,11. In zijn plaats werd als zuivermeester aangesteld E. Agelink, stoker. Wegens vertrek naar elders werd aan den machinist stoker J. Westerveld eervol ontslag verleend en in zijn plaats benoemd C. B. Al. van Renkumdie 12 April in dienst trad. De gewezen stoker G. J. Wilgenhof werd belast met het ophalen der muntmetergelden Op verzoek werd A. Bannink, stoker aan de Water leiding, overgeplaatst naar de Gasfabriek, terwijl G. W. Hekkelman in diens plaats aan de Waterleiding innam. Bij besluit der Commissie d.d. 20 Juli-werden als Vaste arbeiders aangesteld: Bijlage H. 7 B. Onstein. D. J. Lansink. G. H. Teerink. H. F. Hillegers. G. W. Hekkelman. en J. Driessen, allen stokers, en E. Agelink, zuivermeester. Naar behoefte werden bij vermeerdering der werk zaamheden losse arbeiders aangenomen. Toestand der Fabriek. Bij raadsbesluit d.d. 30 Juli werd een crediet toege staan groot 137000,— ten einde daaruit te bestrijden a. Het amoveeren van het oude zuiverhuis, en het daar ter plaatse bouwen van eene nieuwe stokerijruimte hebbende voor 4 stuks volgeneratoren van 9 retorten. b. Het bouwen van 4 ovens in de sub a genoemde stokerij. c. Het maken van een gashouder voor 8000 M:i inhoud. d. Het aanschaffen van een nieuwe fabrieksmeteren eene automatische regulateur, alles met de noodige bijkomende werken. Het onder a genoemde werk werd aangenomen door A. C. Carmiggelt van Brumtnenvoor 6120,en, wat de levering der benoodigde ijzerwerken betreft, door J. van Leeuwen te Delftvoor f 3750,terwijl aan de Stettiner Chamottefabriek Act. Ges. vorm. Didier, den bouw van 4 stuks volgeneratoren elk met 9 retorten werd opgedragen voor 34000,— aan de Pletterij voorheen L. J. Enthoven Co. 'sHage, den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 93