Bijlage E. der scheikundeheeft hij welwillend op zich genomen voorloopig één uur 's weeks daaraan te besteden. Op school BjC trad mej. A. G. Arentsen, onder wijzeres aan school I. den I5dei1 Februari in functie. De heer P. DlETZ, die om gezondheidsredenen in den loop van het jaar herhaaldelijk verlof had gekregen, werd op verzoek eervol ontslagen in de vergadering van den Gemeenteraad van 30 juli. lot zijnen opvolger werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 3 September benoemd de heer H. A. SAUTER, onder wijzer op wachtgeld te Oisterwijk, die den 3den Sep tember in functie trad. Op school E werd de heer W. Meijer benoemd tot onderwijzer aan school Iin de vergadering van den Gemeenteraad van 7 Mei vervangen door den heer J. E. Rietbergen, onderwijzer te Huissen, die den jsten jUni in functie trad. Op school F werd van 11 Juni tot 1 October, wegens de ongesteldheid van mej. H. A. SALEMINK, onder wijzeres in de handwerken, dat onderwijs tijdelijk waargenomen door mej. G. MakKINK, daartoe door Burgemeester en Wethouders aangewezen. Op school H werd van 25 April tot 1 Juli tijdelijk aangesteld mej. B. BROUWER, daartoe door Burge meester en Wethouders aangewezenen zulks ter tijde lijke vervanging van mej. C. BOLDERMANdie van 1 Maart tot 1 Juli wegens ziekte afwezig was. Op school werd de heer Ph. BiERMASZ op ver zoek in de vergadering van den Gemeenteraad van 5 Februari eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor de gedurende vele jaren bewezen diensten. Hij werd in de Bijlage E. 3 vergadering van den Gemeenteraad van 5 Maart ver vangen door den heer W. MEIJER, onderwijzer aan school E, die den isten Juni in functie trad. Deze laat ste werd tevens bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 1 Juni als eerste onderwijzer aangewezen. In de vergadering van den Gemeenteraad van 3 Decem ber werd de heer G. H. WOLSAK, die om gezondheids redenen in loop van het jaar twee maal verlof had ge kregen eervol ontslagen, onder dankbetuiging voor de gedurende vele jaren bewezen diensten. In die vaca ture was op 3 i December nog niet voorzien. De Commissie, het besluit van de heeren BiERMASZ en WOLSAK eerbiedigende, hoopt dat zij na jaren van onafgebroken, welbestede werkzaamheid, nog een aantal jaren in gezondheid van hunne rust zullen kunnen genieten. Tijdens het eerste verlof van den heer WOLSAK werd op aanwijzing van Burgemeester en Wethouders in het onderwijs voorzien door mej. P. G. Itz. Tijdens het tweede verlof werd op aanwijzing van Burgemeester en Wethouders in het onderwijs voorzien door mej. I. MAKKINK. Mej. A. G. Arentsen werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 5 Februari vervangen door mej. K. Lenderink, die den isten April in functie trad. Op de Róomsch- Katholieke meisjesschool werd tot hoofd aangesteld mej. H. M. van BERGENin de plaats van mej. E. M. SCHUTJES, terwijl in de plaats van mej. A. M. M. F. Goette, als onderwijzeres optrad mej. M. A. J. Zuidgeest. Op de school voor Chr. nat. onderwijs, hoofd de 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 82