96 en B. A. Albers, die moeten aftreden 31 December 1904, en Mr. M. Rom COLTHOFF, Secretaris; over eenkomstig de deswege bestaande bepalingen is deze laatste geen lid der Kamer. II. Nijverheid. a. Fabrieksnijverheid en ambachten. De toestand daarvan bleef onveranderd. Bij Kon. Besluit van 20 Juli 1898, No. 24-, is voor deze Gemeente opgericht eene Kamer van Arbeid, voor de bouwbedrijven. Leden dezer kamer zijn de heeren H. F. Wensink, patr.Voorzitter, voor het ie halfjaar, G, J. Douwes Jr., patr.lid, A. G. Kerkmeijer, patr. lid, H. Wullink F.Hzn., patr.lid en G. Kelholt Sr., patr.lid. J. J. Kastermans, werkmanVoorzitter, voor het 2e halfjaar, G. J. Hoevers, wonende te Brammen, werk manlid, H. Wagenaar, werkman lid, J. van Zwaaij, werkmanlid en Hendrik Wormgoor, werkmanlid. Secretaris is Jhr. Mr. L. van Bronkhorst Sandberg. Allen treden af in 1904. In het afgeloopen jaar werden, krachtens de wet van 2 Juni 1875, StblNo. 95), door ons de navolgende vergunningen verleend Aan D. D. van Eldikhet oprichten van een zink- werkerij en koperslagerij aan de Heukestraat. Provisoren van het O. N. Gasthuis, tot het plaatsen van een nieuwen stoomketel en het ver plaatsen van twee stoomketels, in verband met een 97 aan te brengen electrische verlichting in genoemd gesticht. Aan M. Vromen, tot het oprichten van eene export slachterij huidenzouterij en huidendrogerij aan de Havenstraat. A. IV. van Douwe, tot het plaatsen van een gas motor van 1 P.K. tot het drijven van een boek en steendrukkerij in de Waterstraat. J. Taminiau(firma Weevers), het plaatsen van een gasmotor van 1 P.K. tot het in beweging brengen van spoelmachineseen vruchtenmolen en een pomp, voor het fabriceeren van vruchten sappen, vruchtenwijnen en vruchtenessences, in een perceel aan den Naadzak. J. W. Polman, tot het oprichten van een koper en blikslagerij en smederij aan het Rijkenhage. G. Winkels, tot het oprichten van een rund- en varkensslachterij aan de Laarstraat, (proeftijd 2 jaren). de Christ. Jongelingsvereenigingtot het daar- stellen van eene schietinrichting in de bovenzaal van haar eigen gebouw aan den Paardenwal. de firma Vetter Co., tot het plaatsen van drie distil leerketels aan den Naadzak, tot het distilleeren van jenever, brandewijn en likeuren. de jirma Mispelblom Co., tot het plaatsen van een 2e gasmotor van 3 P.K. voor het in beweging brengen van pompwerktuigen in hare distilleerderij achter de St. Walburgs-Kerk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 50