de heer Ch. M. Henny, President. L. Albers, Secretaris. G. Lijsen. G. J. Garsen. De betrekking van Rentmeester-Weesvader werd ver vuld door den heer J. B. Kobus en die van Weesmoe der door zijne echtgenoote Mej. P. KobusLeopold. De heer Kobus overleed den 13 November. In het verslag, door Provisoren uitgebracht, wordt een woord van hulde gewijd aan de nagedachtenis van den be kwamen en ijverigen Rentmeester. De weduwe bleef zich vooralsnog belasten met de werkzaamheden. Het opzicht over landerijen enz, was opgedragen aan D. Walgemoed en over de gebouwen in de stad, aan den architect H. A. Ezerman. Op 1 Januari 1900 werd in het Weeshuis verpleegd 1 meisje. Aan de tuinbouwschool te Frederiksoord is 1 jongen (in 1898) als leerling geplaatst. Buiten het Gesticht werden op kosten van het Wees huis 8 kinderen verpleegd. Op den I Januari 1900 bedroeg het aantal onder steunde heele en halve weezen 131, welk aantal inden loop van het jaar nog met 17 vermeerderd werd. De uitgave daarvoor bedroeg f 10887,58. Voor den cursus in de nuttige handwerken nam het aantal leerlingen toe, zoodat een 3e les noodzakelijk was. Onderwijs ontvingen 34 heele- en halve weezen. Het onderwijs werd gegeven door Mej. S. Revelman. De cursus in het koken werd door 16 meisjes gevolgd. De gezondheidstoestand van de heele en halve weezen was zeer gunstig. *3 De gebouwen en boerenerven werden goed onder houden. Een der woningen „het Holtslag" onder Warns- veld, werd vernieuwd. De rekening der Instelling sloot over 1899, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van f 10910.03. Gebroeders Bakkers Weeshuis. In het Bestuur dier Instelling kwam in 1900 geen verandering. Op 31 Dec. van dit jaar waren in het Weeshuis op genomen 28 weezen. In den loop van het jaar verlieten 2 meisjes het Gesticht als dienstbode, één jongen werd op een kantoor te Amsterdam geplaatst, 4 jongens zijn buiten het Gesticht geplaatst ter opleiding. Op 1 Mei werd het 50 jarig bestaan der Inrichting feestelijk herdacht. Het godsdienst-, huis- en schoolonderwijs werd gere geld waargenomen. De financiëele toestand is bevredi gend. R. C. Parochiaal Armbestuur Door dat bestuur werden bedeeld 50 Hoofden van gezinnen, waarvan 27 gedurende het geheele jaar en 23 gedurende den winter. 80 eenloopende of afzonderlijk verpleegd wordende personen, waarvan 77 gedurende het geheele jaar en 82

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 43