62 Sterkte van den eersten ban der schutterij Actief .201 Reserve .171 Te zamen 372 Het voorbereidend militair onderricht alhier is begon nen met 39 jongelieden, waarvan 12 van het reserve kader, 18 voor het militair onderricht voor het eerste jaar en 9 voor het 2de jaar. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Water straat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch ge deelte der oefeningen. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Vereeniging StHubert", met 14 leden. De schietoefeningen werden geregeld gehouden, eens per week, aan „de Laatste Stuiver." Oefeningen in den Wapenhandel werden niet gehouden. 2. De Vereeniging „Gelriaj opgericht in 1885. Zij telt 41 leden. De zeer goed bezochte schietoefeningen werden ge houden van af primo April tot uit0 September, aan „de Laatste Stuiver." 3. De Vereeniging Neérlands-Koning," opgericht in 1856. Zij telt 30 leden. De schietoefeningen werden eiken Vrijdag gehouden, van Mei tot Sept., aan „de Laatste Stuiver." 4. De Vereeniging Koningin Wilhelmina," van den Ned. Bond van Oud Onderofficierenafd. Zutphen en omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 160 leden. Gedurende den zomer werd op de Rijksschietbanen 63 op het fort de Poll, door de leden 20 maal geschoten, aan welke oefeningen geregeld door 30 tot 40 leden en donateurs werd deelgenomen. Van September af werden kamerschietoefeningen gehouden in het Café Bellevue of in de koffiekamer der Buiten-Societeit alhier. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschap pen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervormde Gemeente 5 Evangelisch Luthersche Gemeente Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Roomsch Katholieke Ge meente 3 Nederlandsch Israëlieti- sche Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen 2 1 I I I I 1 1 1 1 I 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 33