52 In het krankzinnigengesticht woonden de lijders, daar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezen de godsdienstoefeningen bij't zij in de kerk in 't gesticht, 't zij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden de geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. Geldmiddelen. Voor den bouw van een krankzinnigengesticht op het Graffel te Warnsveld, werd door Gedeputeerde Staten van Gelderland machtiging verleend tot het aangaan eener geldleening groot 400000,waarvan den ien Augustus 1900 de ie Serie groot 100000, werd opgenomen. Overigens geven de geldmiddelen geen reden tot bijzondere vermelding. Meubilair. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en behoorlijk aangevuld en vernieuwd. Badhuis. Mochten wij het vorig jaar eene vermeerdering van het aantal baden kunnen aanwijzen, in het jaar 1900 liep dit wederom belangrijk terug en wel van 13305 tot 11689. Hiervan werden 8586 baden gebruikt door mannen en 3103 door vrouwen. De ontvangsten liepen evenzoo terug en wel van 2140,35 tot 2043,75. 53 Gebouwen. De voornaamste gewone werken voor het onderhoud der gebouwen met aanbehooren (behalve de dagelijks voorkomende kleine herstellingen) hebben bestaan uit: Economie Bakkerij nieuwe stellingen en werktafel. Slaapkamer bakker nieuwe kleerkast. Woning machinist een lichtraam tochtvrij ventileerend gemaakt. Heiningmuur bij de waschinrichting versterkt door het metselen van een schraagmuur. Moestuin een nieuwe gemetselde bloemenkas met beweegbare broeiramen. Bedden en manufacturenmagazijnschappen stellin gen vernieuwd. In de Vrouwen-af deeling Een gedeelte der steenen klinkervloer vervangen door harde vlakke tegels. Badkamer 3<? kl. De oude steenen badkuipen weg gebroken en 3 nieuwe wit porceleinen badkuipen met warm- en koudwaterleidingen kranen met thermometers, die de temperatuur van het badwater aanwijzen. De oude houten roostervloeren weggenomen en in de plaats gladde tegelvloeren gelegd. De muren ge deeltelijk met witte tegels bezet. De overige muren met het stucadoorplafond geschilderd. Dagverblijven onrustigen 2e kl. De door een bin nenbrand ontstane schade aan vloeren, plafond enz. hersteld en eenige verbetering in de verwarming dier

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 28