44 allen verkocht, in verband met den nieuwen aanleg van den Singel, waarbij een rij iepenboomen aan de zijde van de gracht zal worden gepoot. De opbrengst der boomen was 860, Door de voormelde verandering verviel ook het plantsoen op een der Bastions, waarmede een gedeelte talud langs de Lamme Berkel aan den Coehoornsingel werd beplant. De jonge boomen langs een gedeelte van den Warns- veldschen wegden Emmerikschen wegde Havenstraat, de Rozengracht, de Laatste-Stuiversalle'e, den Boomp- jeswal, den Martinetsingel en den Tadamasingel werden allen gesnoeid en het snoeihout met een gedeelte hak hout langs de Berkelwandeling en het Coenenspark publiek verkocht. De paden in het Coenenspark hadden dit jaar nog al te lijden van het hooge water in Januari en Febru ari waardoor op enkele plaatsen gaten ontstonden ook van het in het vorige opgehoogde gedeelte van den weg over den Leeuwerik spoelde de bovenlaag af; de beschadigde plaatsen werden met steenpuin, sintels, kleigrond en grint opgehoogd, aangevuld en verhard. De vijvers in het Coenenspark werden geregeld schoon gemaakt en blijven bijna het geheele jaar ruim van water voorziennu de verstopping in den aanvoerduiker opgeheven is en de aanvoer van water beter kan ge schieden. De kosten hebben bedragen: Voor onderhoud4°^7>^9i Voor aanleg 5%>74 45 Begraafplaatsen. Het jonge plantsoen op de Begraafplaats en de jonge boomen werden allen gesnoeid. De graven en de paden werden schoongemaakt, de kanten afgestokenhet gras geregeld afgemaaidzoo dat het geheel in een goeden staat van onderhoud verkeert. De grachten werden van waterplanten gezuiverd; door de geregelde spuiing met een duiker uit de Berkel onder door den wandelweg, hadden de grachten steeds een frisch aanzien. Het gebouw werd naar behooren onderhouden en verkeert in vrij voldoenden toestand. De onderhoudskosten van het geheel hebben be dragen 959.09I. Brandbluschmiddelen. De brandbluschmiddelen werden met zorg onderhou den en verkeeren in goeden toestand. Zie verder het verslag van de Brandweer hierachter gevoegd. De onderhoudskosten hebben bedragen 300,34. HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 24