i8 19 Nov. Wijziging Brandreglement. Aangenomen voor kennisgeving bericht overlijden J. B. Kobus. Verhuring grooten vijver in het Coenens- park aan de Zutphensche IJsvereeniging. Interpellatie van den heer Tutein Nolthe- nius, omtrent ophoogen straat langs de woningen aan den Graaf Otto-Singel. Besluit in zake de Telephoon-quaestie. 3 December. Eervol ontslag aan G. H. Wolsak, als onderwijzer aan school I. Begiftiging van J. P. Walland met de inkomsten eener stads-doctorale praebende Herbenoeming Provisoren O. N. Gast huis, Bornhof en Burger Weeshuis, resp. de heeren C. C. Brünings, S. J. Meyjes en G. Lij sen. Herbenoeming van den heer B. E. Onder water, als lid der Commissie van Toezicht op het L. O. Beschikking op adres van van Ben- nekom c.s. in zake gas toevoer naar de Hoven. Uitgifte van grond in erfpacht aan G. R. Wesselink. Aanneming gewijzigd voorstel van Burg. en Weth. in zake Zuiderhaven. Opheffing pomp op den Paardenwal. Crediet toegestaan van 1000,voor uitdieping der Havens. Besluit tot het zenden van een adres van 19 welkom, hulde en sympathie aan Z.E. den President der Z.A. Republiek, bij zijne komst te Amsterdam. Archief. Het oud-archief werd in 1900 door 45 belangstellen den bezocht. Evenals in vorige jaren werden ook nu weder daar uit aan verschillende personen inlichtingen verstrekt. Voor het meerdere bedrag van 50,dat voor 1900 op de begrooting is uitgetrokken, zijn portefeuilles en cartonnen doozen aangeschaft. In de doozen zijn thans de oorkonden geborgen, welke in de gedrukte inventarissen van Tadama en Huberts vermeld worden. Met de berging der archivalia in de portefeuilles is een aanvang gemaakt. In December 1899 verzochten heeren Kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente, om de boekenin 1858 door hen aan de bibliotheek in bruikleen afgestaan, weder terug te mogen ontvangen. Aan dit verzoek voldeden wij in Januari d.a v. Het lidmaatschap van het Hanse-Verein werd door ons opgezegd en dat der Vereeniging Gelre daarvoor in de plaats genomen. Deze laatste Vereeniging legt zich, gelijk bekend is, speciaal op de beoefening der Geldersche geschiedenis en oudheidkunde toe, zoodat hare werken in onze bibliotheek niet mogen ontbreken. De heer H. Ermerinsaan wien den 17 November 1899 door ons verlof werd verleend, om ten behoeve

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 11