Bijlage G. 4 Tot bespoediging van den aanvoer bij brand van de noodige ladders werd een ladderwagen in dienst gesteld en in de groote centrale bergplaats op den Paardenwal geplaatst. Met de bediening daarvan werd belast een afdeeling der Weermannen. Aan de Noorderhavenstraat werd in de nabijheid der groote pakhuizen en magazijnen een bergplaats met eene lange ladder tegenover de Parkstraat geplaatst. De inspectiën en oefeningen werden geregeld gehou den en alle ontdekte gebreken onmiddellijk hersteld of in orde gebracht, zoodat alles in goeden toestand ver keert. Bij de jaarlijksche brandschouw in de werkplaatsen en fabrieken werden enkele gebreken ontdekt, die echter op gedane uitnoodiging van den Generale Brandmeester door de belanghebbenden in orde werden gebracht. Branden. Op I Januari ontstond brand in de Hoven bij Loe- vink, die echter door spoedig aangebrachte hulp werd gebluscht. Op 14 September begin van brand in een perceel op het Oude Wand bij ten Boekhorst, die door de spoedige hulp van den schoorsteenveger G. Porch werd gebluscht. Bijlage G. 5 Op 24 October begin van brand in het Hoogestraatje, die door de bewoners en buren werd gebluscht. Op 20 September, des nachts te 12 uur, ontstond brand in de bergplaats van hooi en stroo in den stal der Broodfabriek aan de Noorderhavenstraat, die door spoedige hulp van het eigen personeel en eenige buren met de daar aanwezige brandkraanwagen en waterleiding werd gebluscht. De hooibergplaats brandde van binnen geheel uit, waarbij de gestalde paarden door den rook werden verstikt. Op 16 November, des nachts omstreeks 3 uur, ont stond brand in den koestal van Nengerman in de Mela- tensteeg, die zich door het aanwezige hooi en stroo in den beginne, ook voor de belendenden, dreigend liet aanziendoch door het spoedig aangerukte personeel der politie en brandweer, met behulp der waterleiding en brandkraanwagensbinnen eenige uren werd be dwongen. Behalve eenige waterschade bij de belendenden werd de schade beperkt tot het binnenwerk van dezen stal. De kosten aan een en ander besteed hebben be dragen Vergoeding aan het personeel bij oefening, inspectie of brandblussching 195,97.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 95