HBS LU omtrent fa toestand der gesubsidieerde BEWAARSCHOLEN in ie gemeente Zntpkn, nier liet jaar 1898, opgemaakt ingevolge art. 26 ier voorwaarden, waaronder iet subsidie wordt verleend. Bijlage E. Deze hebben de medewerking der Commissie inge roepen. De Commissie hoopt in staat te zijn, die medewerking te verleenen, overtuigd van het groote nut van schoolbibliotheken. De hoofden van de scholen D en G vierden respec tievelijk den isten September en den isten October hun 25 jarig jubilé als hoofden van scholen in deze Gemeente. Van de zijde der Commissie werd hun hulde gebracht voor hunne plichtsbetrachting. Het getuigschrift, verklarende, dat de lagere school met vrucht is doorloopen, werd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan 4 leerlingen van school A, 7 leerlingen van school E, 11 leerlingen van school F, 15 leerlin gen van school H en 12 leerlingen van school I. In de samenstelling van de Commissie heeft geene wijziging plaats gegrepen. De heer Dr. A. G. Kok, die aan de beurt van aftreding was, werd in de ver gadering van den Gemeenteraad van 5 December als lid der Commissie herkozen. De Commissie roept ook voor het jaar 1899 met vertrouwen den steun in van het Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd, A. G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. Bijlage F, Het personeelwerkzaam aan de Bewaarscholen, heeft in den loop van het jaar geene verandering ondergaan. Slechts valt te vermeldendat met 1 Januari Mej. J. Tf.rpstra en Mej. R. Mulder helpsters aan de school in de Bornhovestraat, werden overgeplaatst naar die op den Paardenwal en vervangen door Mej. J. J. Ste- GEMAN en Mej. J. RENSINK, die tot I Januari aan laatstgenoemde school als helpsters werkzaam waren geweest. Over den ijver en de geschiktheid van het onder wijzend- en hulppersoneel kan de Commissie hare te vredenheid betuigen. Den i9ten November vierde Mej. S. C. FuCHS haar 25jarig jubilé als Hoofd van de school op den Paar denwal. Door de Commissie werd haar eene welver diende hulde gebracht voor de toewijding, waarmede zij hare betrekking voortdurend vervultterwijl bij deze feestviering bovenal bleek, hoezeer Mej. FuCHS ook 10 ZUTPHEN 7 Februari 1899.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 91