28ston en 29sten Maart, namen deel in de: Iste klasse 30 leerlingen, waarvan 15 bevorderd werden tot de IHe klasse. *Ide waarvan 12 bevorderd werden tot de lilde klasse. ^'lle S v> waarvan 5 bevorderd werden tot de IV<le klasse. Totaal 51 leerlingen, waarvan 32 bevor derd werden. Aan het door de Wet voorgeschreven eind examen gehouden den 303ten Maart, werd deelgenomen door alle vier leerlingen der IVklasse. Het werd ditmaal afgenomen onder Voorzitterschap van den Heer H. J. G. Souman lid der Com missie. Aan alle vier leerlingen kon het getuig schrift worden uitgereikt. De namen der ee- slaagden zijn: A. A. L. Tappers. F. Harmsen. H. Scheperkamp. E. Wensink. Met prijzenbestaande in boekwerkenge- 1 eedschap of andere nuttige voorwerpen, uit het Legaat DlETZ, werden begiftigd 5 leerlin gen der Lte klasse en 2 leerlingen der IIHe klasse. Voor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 143 leerlingen, waarvan 90 reeds vroeger de school bezochten. Bijlage D. Hiervan legden r8 het examen af voor de Iste klassevan welke 1 3 werden toegelaten 19 werden zonder examen toegelaten, omdat zij het getuigschrift hadden, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. De indeeling der klassen was op den 31 December als volgt Klasse I 43 leerlingen. II 17 ti UI 9 tt IV 5 Teekencursus 41 Totaal .115 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 12 de lessen alleen in het hand- teekenen, 8 alleen in het lijnteekenen21 in beide vakken bij. 5 leerlingen van den tee kencursus waren in het bezit van het getuig schrift van wei-afgelegd eindexamen. Van de leerlingen werden 5 bij vernieuwing vrijgesteld van de betaling van schoolgeld, voor S leerlingen werd het schoolgeld be taald door de Commissie van Toezicht. Leermiddelen De leermiddelen werden aangevuld met en Gebouw, enkele plaatwerken ten behoeve van het on derwijs in hand- en rechtlijnig teekenen. In de Kerstvacantie werd op de zaal voor handteekenengasgloeilicht aangebrachtdit zelfde geschiedde in de lokalenwaar de klas sen Ia en Ib onderwijs ontvangen. 12 O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 84