Bijlage D. De noodige reparation werden aan het ge bouw gedaan. In het lokaal van klasse IIIb werd de werk- muur verplaatst, zoodat het licht thans van links en van achteren invalt. Gedurende drie dagen werden de docen tenkamer en een der laboratoria voor schei kunde ten gebruike afgestaan aan de Com missie, belast met het examen voor de akte handteekenen Lager Onderwijs. Schoolbibliotheek. yan schoolbibliotheek werd weder een druk gebruik gemaakt. Door boekgeschen ken en enkele geldelijke bijdragen werd het aantal boekwerken weder eenigszins uitgebreid. Het bleek echter weder, vooral bij het begin van iedere vacantie, wanneer uit den aard der zaak de aanvragen om boeken het tal rijkst zijn, dat er nog heel wat boeken, voor al Hollandsche voor de lagere klassen, noo- dig zijn, om aan matig gestelde eischen te voldoen. Onderwijzend In de vergadering van den ó^en Juni werd Personeel. de aanstelling van den Heer H. J. Bolderman als leeraar in de Wiskunde, van den Heer J. J. Stoel als leeraar in de Werktuigkunde, van de heeren L. E. Claus en A. W. E. J. DE Haan als hulpleeraren respectievelijk voor het rechtlijnig teekenen en het handteekenen Bijlage D. en van den heer C. L. Faiiro als leeraar in het rekenen en de Nederlandsche taal in de klasse Ib weder voor één jaar gecontinueerd, op de vroegere voorwaarden. Ook in het afgeloopen jaar heeft de heer J. W. VAN LOO met de meeste bereidwillig heid op zich genomen den heer Vleeming gedurende één avond 's weeks te assisteeren bij het onderwijs in het handteekenen, voor namelijk ten behoeve van de schildersdie zich wenschen te bekwamen in het hout- en marmerschilderen. De Commissie stelt die groote bereidwilligheid op hoogen prijs. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 De cember 1897: Klasse I 34 leerlingen. II 20 UI 6 IV 4 Teekencursus 53 Totaal .117 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 11 de lessen alleen in het hand teekenen, 9 alleen in het lijnteekenen, 33 in beide vakken bij. 3 leerlingen van den tee kencursus waren in het bezit van het getuig schrift van wei-afgelegd eind-examen. Vóór het einde van den cursus verliet 1 I leerling van den teekencursus de school. Aan de overgangs-examensgehouden den 10 II. Burger-Avondschool. 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 83