Bijlage D, 8 dan op het einde van het vorige jaar. Er bevonden zich 100 leerlingen uit deze ge meente en 53 van elders onder, van welke laatsten echter 28 in deze gemeente gehuis vest zijn, 7 leerlingen zijn op hun verzoek door het Dagelijksch Bestuur vrijgesteld van de betaling van schoolgelden wel 3 bij vernieuwing en 4 voor de eerste maal. De 13 leerlingen der klasse onderwier pen zich allen aan het eindexamendat, voor zoover het mondeling gedeelte betreftte Apeldoorn werd afgenomen, onder Voorzitter schap van den Heer W. J. Hakkert, Direc teur der Hoogere Burgerschool te Apeldoorn terwijl van het personeel der Zutphensche school de heeren Dr. B. C. GOUDSMIT, J. Goemans en J. J. Stoel zitting in de Com missie hadden. Er werden in het geheel 54 candidaten ge ëxamineerd. Van de 13 Zutphensche candi daten ontvingen 11 het getuigschrift. Zij be haalden de volgende rangnummers op de algemeene lijst: G. J. HARMSENNo. 4. J. W. Bosch„8. A. Lobstein„15. H. van Woudenberg Hamstra 19. W. J. Hartjens„20. G. L. Maaldrink „26. H. F. Klaassen->2 Bijlage D. 9 W. M. de Jonge No. 37. J- Dolk„39. E. E. van Rhijn „40. A. E. Philippi 46. 2 der geslaagden zijn student aan de Poly technische school te Delft1 is student aan de Polytechnische school te Zurich1 is as pirant-administrateur bij de Kon. Ned. Marine, 3 gaan in den handel1 bereidt zich voor tot het afleggen van het examen als onder wijzer, 1 volgt nog enkele lessen op school, om zich voor te bereiden voor het examen als aspirant-landmeter, terwijl 2 nog hunnen militieplicht vervullen en eerst 11a dien tijd beslissen, welke loopbaan zij zullen kiezen. De vrijwillige oefeningen in den wapen handel werden bijgewoond door 2 leerlingen der Illde klasse, 4 leerlingen der IVtle klasse en 3 leerlingen der Vd<? klasse, terwijl 2 leer lingen der IVde klasse en 2 leerlingen der Vde klasse bij het reservekader hunnen dienst plicht vervullen. De theoretische lessen worden gegeven in een lokaal der school. Ook dit jaar heeft het overleg tusschen den Directeur met de militaire autoriteiten ten gevolge gehad, dat het on derwijs op de school zoo min mogelijk schade lijdt door de instelling van het reservekader. Leermiddelen De gewone aanvulling der leermiddelen en Gebouw, heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 82