/6~ £j Bijlage D. het Boekhouden en de Aardrijkskunde, eri werden de leeraren, belast met het onderwijs in die vakken, weder voor één jaar met de noodige extia-uien belast (tegen de vroegere voorwaarden). In de vergadering van den Gemeenteraad van 18 Juli werd besloten, het onderwijs in de aardrijkskunde, het schoonschrijven en het hand- en lijnteekenen in de Iste klasse te splitsen op de vroegere voorwaarden. Toen het in den loop van den cursus 1898- 1899 bleek, dat het onderwijs in de aard rijkskunde in de IIde klasse door het groot aantal leerlingen dier klasse ernstig schade leed, werd eene zoodanige regeling getroffen, dat de twee afdeelingen der Ilde klasse, die tot nu toe gezamenlijk onderwijs ontvingen in de aardrijkskunde, in het vervolg ieder afzon derlijk dat onderwijs zouden genieten. Daar echter de heer Kat, die met die lessen belast is, alle 32 beschikbare uren les te geven heeft, zoo moesten de lessen in het schoonschrijven in de Ilde klasse, die gedu rende één uur 's weeks gegeven worden vervallenterwijl één uur 's weeks schoon schrijven in de klasse Ib aan een ander leeraar moest worden opgedragen. De Direc teur heeft voorloopig die taak op zich geno men doch besteedt slechts een klein gedeelte van het uur aan het schoonschrijven, terwijl /6T Bijlage D. hij het overige gedeelte wijdt aan de herha ling en toepassing van de eerste beginselen der stelkunde. Thans is door die voorloopige regeling het onderwijs in de laagste drie klassen voor alle vakken gesplitst, zonder dat dit meerdere kosten heeft veroorzaakt. Den isten April was de Directeur 25 jaren aan de Zutpliensche Hoogere Burgerschool verbonden. Hij ontving toen van allen, die met de school in betrekking stondenbewij zen van groote waardeering. Den ioden November herdacht de heer J. L. VLEEMING zijn 25jarig jubilé als leer aar aan de Hoogere Burgerschool en Burger- Avondschool. Zoowel de Commissie als de leeraren en leerlingen gaven uiting aan de gevoelens van waardeering en hoogachting, die hen tegenover dien leeraar bezielden. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1898 In de Iste kl. 42 leerl., waaronder 5 vrouwelijke. 3 Totaal 132 leerl., waaronder 9 vrouwelijke, die allen het volledig onderwijs genoten. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus vertrokken 3 leerlingen uit de lste, 2 O 11de 11 32 11 11 11 IUde 11 25 11 11 0 11 IVde 11 20 11 11 1 11 Vde 11 13 11 11 0 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 79