lijf en Dertigste VERSLAG 00 den toestand van liet ocfaijs ep de Inlichtingen van iiiel- haar onderwijs te Zutpien, getale het jaar 1888. Bijlage C. 8 Dictionnaire des Antiquité's de Daremberg et Saglio, aan gevuld en daarenboven met een geschenk, het bekende Grieksche Lexicon van Pape, van een onzer stadgenoo- ten verrijkt. Aan den schenker brengen wij hier daar voor gaarne onzen oprechten dank. Daarenboven werd tot de oprichting van eene zoo genaamde schoolbibliotheek besloten en daartoe de grond- slag gelegd door schenking van eenige boeken door den Rector en aankoop uit een door het Curatorium beschik baar gestelde somde keuze der boeken daarvoor werd aan den Rector, die de leiding en het beheer op zich nam, overgelaten. Wij twijfelen niet of ook die instelling zal, onder zijne leidingtot ontwikkeling der leerlingen in gewenschte richting kunnen bijdragen en daardoor hun bij hunne studiën ten goede komen. Gaarne bevelen wij die bibliotheek dan ook in het goedgunstige aandenken van den Raad en de Heeren Raadsleden aan. De clavigera vervult met behulp van hare dochter steeds tot tevredenheid van ons en den Rector haar taak. Het College van Curatoren Dr. T. IC. M. von BAUMHAUER, Voorzitter. D. W. van ANDRINGA de KEMPENAER, Secretaris. Bijlage D. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs heeft de eer, hierbij haar jaarlijksch verslag, ingevolge art. 52 der Wet op het Middelbaar Onderwijs, aan den Gemeenteraad in te dienen. I. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Onderwijzend In de vergadering van den Gemeenteraad Personeel. van 10 januari werd de heer W. C. Gelton weder voor één jaar tijdelijk aangesteld als leeraar in de Staats- en Handelswetenschap pen op de vroegere voorwaarden met ingang van 19 Februari. In de vergadering van den Gemeenteraad van 6 Juni werd beslotende Ilpie klasse weder te splitsen in twee parallel-afdeelingen voor het onderwijs in de Plant- en Dierkunde, ZUTPHEN 18 Maart 1899.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 78