Bijlage C. in de ie klasse 10 waaronder 2 meisjes. 5® ti 6 waaronder de bovenver melde wegens ziekte voorwaardelijk toegela- tene en Hierin kwam tot x Januari 1899 §leen verandering. Reeds meermalen was ons gebleken, dat er eene leemte bestond in de verordening tot regeling van het Gymna sium en in die op de heffing en invordering van School geld. Daarin toch werd niet gesproken van leerlingen toehoorders voor enkele vakkenweshalve wij geen vrijheid vonden, in navolging van andere Gymnasia, die toe te laten. Toen dan ook in den aanvang van het jaar 1898 een privaatleerlinge van een der docenten ons haar verlangen kenbaar maakte om met den aanvang van den cursus 1898/99 de lessen in de Antiquiteiten in de 6e klasse te volgen, besloten wij een voorstel tot regeling daar van te doen en wendden wij ons bij missive van 22 Juni tot Burgemeester en Wethouders, met verzoek eene door ons geformuleerde aanvulling der genoemde verordeningen aan den Raad te willen indienen. Met voldoening mochten wij ervaren dat aan dat ver zoek niet enkel werd voldaan, doch tevens dat de Ge meente-Raad zich met ons voorstel vereenigdewaardoor voortaan het Gymnasium ook openstaat voor hen die, Bijlage C. 7 zonder het onderwijs in al de vakken te volgen of het geheele minerval te betalen, de lessen in een of meer vakken voor hunne studiën verlangen en zulks op niet te bezwarende voorwaarden. Daarvan maakte genoemde verzoekster reeds dadelijk gebruik door van September af de lessen in de Anti quiteiten in de öe klasse als toehoorderesse te volgen. 4. Onderwijs. Van 1 Januari 1898 af tot aan het einde van den cursus 1898/99 werd het onderwijs in het Hebreeuwsch enkel gevolgd door 4 leerlingen der 6e klasse, terwijl van September 1898 af alleen in de 5e klasse twee uren 's weeks aan 3 leerlingen daarin onderwijs werd gegeven. De Rector ging met zijn privatisimum aan de 6e klasse voort en vulde evenals vroeger het onderwijs in de An tiquiteiten in die klasse met één uur 's weeks extra aan. Ook de Heer MEINSMA bleef zich belasten met één uur in de week onderwijs in de Geschiedenis buiten de voor dat vak in de 6e klasse vastgestelde lesuren. De reeds meermalen van verschillende zijden en door ons geuite wensch naar eene practische wijziging in het leerplan is nog steeds niet vervuld. 5. Leermiddelen en Gebouw. Zoowel leermiddelen als gebouw worden geregeld aangevuld en onderhouden en bevinden zich bij voort- during in den besten staat. De bibliotheek werd door aankoop van de sedert ver schenen afleveringen van een daarin aanwezig werk 11 2 e 11 6 3° 8 1 4® 10 t 6e 4. o fc>

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 77