Bijlage B. 4 toestand van verschillende gangen, stegen en sloppen is allerellendigst. Een sub-commissie, bestaande uit de leden Snel- TJES, VAN Rhijn en Witkop, zal een onderzoek ,,in loco instellen en daarover rapport uitbrengen. Merkwaardig was het onderzoek betreffende de ter markt aangevoerde rotte bloemkool. De kool was opgestapeld voor het huis van den Heer ONDERWATER van Brandwijk en stonk vreeselijk. Van daar is de kool eerst gegooid in den gang naast het huis van den Heer GOLDENBERG. Vervolgens bij HiSSINK in de Raadhuissteeg en ein delijk naar de Mestbergplaats. De bloemkool is echter niet ter verdere verrotting op de Mestbergplaats gebleven. De kool werd van de rotte bladen ontdaan en opnieuw ter markt ten verkoop aangeboden. De verkooper kon ze echter voor twaalf voor één dubbeltje niet van de hand doen. Dat dergelijke knoeierijen hier plaats vinden, pleit niet voor het politie toezicht. De verschillende klachten, die bij ons inkwamen, werden steeds grondig onderzocht. De voornaamste klachten zijn: Herhaaldelijk werd er weder geklaagd over den Bijlage B. 5 stank van de kokerijen van Nagel van eten voor de varkens, bestaande uit afval van de slachterijen. Om hierin afdoende verbetering te brengenmoet men aan Nagel het houden van varkens verbieden. Een klacht over stank van een slootje aan de Graaf Ottosingel bleek wel gegrond. De hoop wordt gekoesterddat dit bezwaar, door demping van het slootje, weldra zal zijn weggenomen. Een klacht over een slachtstal van VAN GELDER bleek eveneens gegrond. Men verzuimde de afval der slachterijen tijdig te verwijderendes avonds werd de stal geruimd en dan stonk het erg. Na het ingestelde onderzoek is er reeds verbete- tering gekomen. Dergelijke klachten doen bij ons de vraag rijzen of er voor Zutphen ook termen bestaan om tot het bouwen van een openbaar slachthuis over te gaan. Uit het ingestelde onderzoek naar een klacht over stank in een gang achter het Krintenstraatje bleek, dat daar een hoogst onaangenamen stank heerschte de gang is thans schoongemaakt. Klachten over stank in de Kastanjelaan waren toe te schrijven aan de wijze van bemesting van aangrenzende bouwlanden. In de Vijfmorgenstraat werd geklaagd over den Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het verhaal om trent de kool onjuist en de blaam, op de Politic geworpen, onverdiend is. (Noot van Burg. en Weth.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 72