Aan J. T. van Hulsttot het plaatsen van een gas- motoi van 3 P. K., tot het drijven van eenige werktuigen voor metaalbewerking in een perceel aan de Beukerstraat. 7. Wijmerweduwe van S. ter Beek, tot oprich ting van eene bakkerij met oven aan de Baankstraat in de Hoven. Ge firma T. van Zadelhof ëf Zoontot het op richten van eene slachtplaats van varkens, kalveren en runderenop eene plaats achter haar perceel aan de Spiegelstraat. Th. Arptot oprichting van eene Kuiperij in de Barlheze. Arnoldus Meerstadttot het oprichten van eene essencenfabriek aan de Roodetorenstraat. de firma Mispelblom Co., tot het plaatsen van een gasmotor van 4 P. K., ter vervanging van dien van 2 P. K., in hare distilleerderij achter de Sint Walburgskerk. de firma van Roekei en Martenstot het oprich ten van eene bewaarplaats voor petroleumop het Stationsemplacement nabij den overweg. de firma Goosens Rutgers, tot het plaatsen van een gasmotor als drijfkracht voor het ophij- schen van granenenz., in haar pakhuis aan de Laarstraat. A. Withuis, (voor den proeftijd van één jaar) tot het oprichten van eene slachtplaats van rundvee en varkens, in een perceel aan het Hoogestraatje. M. Meijer(voor den proeftijd van één jaar) als- voren in een perceel aan de Halterstraat. f°5 Aan de firma Schultz Co., tot het plaatsen van een gasmoter van 30 P. K. als drijfkracht voor het zagen van hout, in haar pakhuis aan den Tade- masingel. J. A. Tappers, tot het oprichten van eene koper en blikslagerij aan de Laarstraat. b. Verveening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Visschenj. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1898 10565,84, tegen f 9900,43 in 1897 en 11577,95 in iSg6. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofstuk XI, Landbouw en veeteelt). Hiertoe behooren in de eerste plaats de doekmarkten. Daarop werden aangevoerd. Wit linnen 19140 slagelmiddenprijs ƒ0,39 0 Grijs 4210 0,34 Pellen 2587 Meter 0,27 vertegenwoordigende alzoo eene waarde van ongeveer 9594,49- Op de botermarkten werden aangevoerd ongeveer 76550 K.G. en 1294 '/s vaten. I04 1) Ouder den aanvoer van wit linnen is ook Ualf linnen begrepen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 54