7° Aan het voorbereidend militair onderricht alhier, na men deel 25 jongelieden, terwijl 10 jongelingen de oefeningen bijwoonden om eene verbintenis aan te gaan bij het Reserve-Kader. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Water straat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch gedeelte der oefeningen. In deze Gemeente zijn de volgende Scherpschutters- vereenigingen gevestigddie als zoodanig door den Koning zijn erkend, overeenkomstig het Kon. Besl. van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49). Nêerlands Koning, met 25 leden. St. Hubert, 15 Gelria, „41 v> De Vereenigingen hielden geregeld hunne oefeningen op de baan bij de „Laatste Stuiver" onder Gorsel. HOOF STUK VI 11. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervormde Gemeente 5 Evangelisch Luthersche Gemeente. Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Roomsch Katholieke Ge- 3 Nederlandsch Israëlieti sche Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen In 1898 werden de volgende machtigingen verleend tot aanvaarding van legaten of schenkingen ten be hoeve van kerkgenootschappen of Diaconiën in deze Gemeente ic. aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente een legaat groot 3000, 2°. aan het R. C. Armbestuur 1000. 3e. aan de Israëlietische Gemeente IOOO,alles gelegateerd door wijlen den heer J. N. MlSPELBLOM Bf.ijer. 7i 2 I I I I I I I I 1 I I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 37